رکورد 30 ماهه قیمت نفت شکسته شد

بدضعیفمتوسطخوبعالی (5٫00 از 5)
Loading...

در معاملات الکترونیکی بورس نیویورک بهای نفت خام برای تحویل در ماه آوریل به 47/108 دلار در هر بشکه رسید. در پایان معاملات روز جمعه ارزش قراردادها با 22/1 دلار افزایش در رقم 94/107 دلار ثابت شد.
به گزارش بشری به نقل از دنیای اقتصاد، قیمت نفت به رکورد جدیدی طی 30 ماه گذشته یعنی رقم بیش از 108 دلار در هر بشکه رسید. زیرا نشانه‌های بهبود بازار مشاغل آمریکا خوش‌بینی سرمایه‌گذاران را مبنی براین که تقاضای جهانی برای نفت افزایش خواهد یافت، تقویت کرد.
در معاملات الکترونیکی بورس نیویورک بهای نفت خام برای تحویل در ماه آوریل به 47/108 دلار در هر بشکه رسید.
در پایان معاملات روز جمعه ارزش قراردادها با 22/1 دلار افزایش در رقم 94/107 دلار ثابت شد.
در لندن نفت خام برنت برای تحویل در ماه آوریل 31/119 دلار در هر بشکه معامله شد. وزارت کار آمریکا روز جمعه اعلام کرد اقتصاد این کشور در ماه مارس 216 هزار شغل جدید ایجاد کرده و نرخ بیکاری به 8/8 درصد کاهش یافته است.
این مساله به معامله‌گران نفت اطمینان داد کارگران بیشتری به صرف هزینه خواهند پرداخت. سرمایه‌گذاران همچنین به دقت تحولات لیبی را بررسی می‌کنند.
روز یکشنبه نماینده قذافی به نخست‌وزیر یونان گفت رهبر لیبی به دنبال راهی برای پایان دادن به بحران این کشور است. این در حالی است که برخی از تحلیل‌گران براین باورند که در صورتی که آمریکا برنامه عمده جدیدی برای فراهم کردن پول ارزان ارائه نکند یا اعتراضات خشونت‌بار در خاورمیانه و شمال آفریقا گسترش نیابد، قیمت نفت دچار کاهش خواهد شد. بهای نفت از 15 فوریه تاکنون حدود 29 درصد جهش داشته است. در دیگر معاملات بورس نیویورک برای ماه آوریل، قیمت بنزین به 17/3 دلار در هر گالن رسید و گاز طبیعی 31/4 دلار در هر 1000 فوت مکعب معامله شد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *