اختصاص 400 میلیارد تومان به پروژه‌های پژوهشی نفت

بدضعیفمتوسطخوبعالی (5٫00 از 5)
Loading...

مدیرکل امور پژوهشی وزارت نفت از اختصاص 400 میلیارد تومان بودجه در امسال به 360 پروژه پژوهشی در وزارت نفت خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران، پرویز نوری کوهانی با اشاره به ضرورت تدوین اولویت‌های پژوهشی در صنعت نفت گفت: تعیین اولویت‌های پژوهشی می‌تواند سازکار فرآیندهای پژوهشی را شتاب ببخشد و از سردرگمی پژوهشگران و محققان در انتخاب موضوع های پژوهشی نیز جلوگیری کند.

وی درباره چگونگی حمایت وزارت نفت از پایان نامه‌های پژوهشی اظهار کرد: با اجرای نظام جامع پژوهشی، برنامه‌ریزی مدونی برای حمایت از پایان نامه‌ها در وزارت نفت انجام شده و حمایت مالی پروژه‌های پژوهشی در مبالغ 4 تا 7 میلیون تومانی به تصویب رسیده است.

نوری کوهانی درباره اجرای پروژه قطب‌بندی دانشگاه‌ها در سال گذشته یادآور شد: وزارت نفت با کمک موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی سال گذشته موفق شد 330 قطب پژوهشی را در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی تعریف کند که از این تعداد 210 قطب به الزامات فنی و بقیه به امور راهبردی و غیرفنی اختصاص یافته است.

به گفته او از میان 210 قطب فنی نیز در حوزه بالادست نفت، 120 قطب تعریف شده که به 7 درخت با شاخه‌های فرعی و اصلی تقسیم شده است.

مدیرکل امور پژوهشی وزارت نفت افزود: تاکنون بیش از چهار هزار گروه پژوهشی در نظام قطب‌بندی ثبت نام کرده‌اند که از این میان تنها تعدادی از آنان موفق به کسب گواهینامه‌های فنی شده‌اند.

وی بر لزوم تشکیل بانک اطلاعات متخصصان در صنعت نفت تاکید کرد و گفت: برای بهره‌مندی از توانایی متخصصان فعال در صنعت نفت باید فهرستی از متخصصان به همراه گرایش‌های کاری و پژوهشی آنان ایجاد شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *