پروژه بهسازی سیستم حفاظت کاتدی در پالایشگاه بندرعباس و نصب سنگین‌ترین راکتور طرح بهینه‌سازی پالایشگاه لاوان

بدضعیفمتوسطخوبعالی (3٫00 از 5)
Loading...

رئیس بازرسی فنی و حفاظت از خوردگی فلزات شرکت پالایش نفت بندرعباس از اجرای پروژه بهسازی سیستم حفاظت کاتدی شبکه آب آتش نشانی و خطوط انتقال آب دریا در این شرکت خبر داد.

به گزارش شانا، مهرداد ظریفی هدف از اجرای این پروژه را اطمینان از حفاظت این خطوط زیرزمینی در مقابل خوردگی خواند و گفت: شبکه آب آتش‌نشانی شرکت پالایش نفت بندرعباس شامل 35 کیلومتر خط لوله و به صورت شبکه زیرزمینی در سطح این شرکت گسترده شده است.

ظریفی افزود: به منظور حفاظت این خطوط زیرزمینی در مقابل خوردگی، اقدام های اصلاحی انجام شده است.

وی برخی از این اقدام ها را شامل نصب سه دستگاه ترانسفورمر رکتیفایر و سه بستر آندی در مسیر شبکه آب آتش نشانی برشمرد و تصریح کرد: از آنجا که این شبکه از نوع جریان اعمالی است، نصب این گونه دستگاه‌ها کمک شایانی به حفاظت در برابر خوردگی (شبکه) می‌کند.

رئیس بازرسی فنی و حفاظت از خوردگی فلزات شرکت پالایش نفت بندرعباس ادامه داد: دستگاه ترانسفورمر رکتیفایر و بستر آندی، خطوط انتقال آب دریا در این پالایشگاه شامل سه خط لوله تغذیه 56 اینچ، به طول 6.5 کیلومتر و چهار خط لوله 48 اینچ به طول 1.5 کیلومتر را نیز از خوردگی محافظت می‌کند.

نصب و راه‌اندازی دو سیستم حفاظت کاتدی یادشده، پس از 14 سال عملکرد مطلوب بستر آندی و حفاظت کاتدی خطوط انتقال آب دریا در شرکت پالایش نفت بندرعباس انجام شد.

سنگین‌ترین راکتور طرح بهبود فرآیند و بهینه‌سازی ظرفیت پالایشگاه لاوان با موفقیت نصب شد.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی شرکت پالایش نفت لاوان، راکتور واحد تصفیه هیدروژنی فرآورده های نفت گاز و سوخت جت طی عملیاتی پیچیده و با هماهنگی کامل بخش های اجرایی در واحدهای بنزین سازی و تحت لیسانس شرکت پالایش نفت لاوان نصب شد.

این راکتور به وزن 170 تن، طول 31 متر و قطر نزدیک به 3 متر، سنگین ترین راکتور در پروژه های طرح بهبود فرآیند و بهینه سازی ظرفیت پالایشگاه لاوان است که با بهره‌گیری از دو دستگاه جرثقیل 400 و 200 تن با موفقیت نصب شد.

به گزارش شانا، طرح بهبود فرآیند و بهینه سازی ظرفیت شرکت پالایش نفت لاوان به روش EPC در حال اجرا است و با اجرای کامل آن علاوه بر تولید روزانه یک میلیون سوخت جت و 30 تن گوگرد، گاز مایع تولیدی این پالایشگاه از 30 تن به 200 تن و بنزین موتور نیز از یک میلیون و 30 هزار لیتر به 2 میلیون و 800 هزار در روز افزایش می یابد.

ارتقاء کیفیت فرآورده ها بر اساس استاندارد یورو 2004 (کاهش گوگرد نفت گاز از 10 هزار پی پی ام به 50 پی پی ام و تبدیل عدد اکتان بنزین از 87 به 95)، تغییر الگوی تولید (تولید سوخت جت به میزان یک میلیون لیتر در روز) و صیانت از محیط زیست، حرکت به سمت تبدیل به بنگاه اقتصادی و ایجاد روند مثبت در شاخص های اقتصادی و سود بیشتر و تأمین نیاز داخل کشور و قابلیت عرضه به بازارهای جهانی، از جمله مهمترین اهداف طرح بهبود فرآیند و بهینه سازی ظرفیت پالایشگاه نفت لاوان است.

کلمات جستجو شده: حفاظت از راکتور

نوشته های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *