موافقت وزیر نفت با برگزاری المپیاد ایرانی صنعت نفت

بدضعیفمتوسطخوبعالی (5٫00 از 5)
Loading...

ShowImageمشاور جوان وزیر نفت از موافقت مهندس رستم قاسمی، وزیر نفت کشورمان با برگزاری المپیاد ایرانی صنعت نفت خبر داد.

به گزارش خبرنگار شانا، تولایی در کنفرانس و نمایشگاه تخصصی صنعت نفت که صبح امروز (چهارشنبه ٢٥ اردیبهشت) آغاز به کار کرد، در این باره افزود: در مراسم دیدار نخبگان دانشگاهی با وزیر نفت که روز گذشته برگزار شد دانشجویان پیشنهاد برگزاری المپیاد ایرانی صنعت نفت را به وزیر نفت ارائه کردند که مورد موافقت ایشان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در تمامی کنفرانس ها و المپیادهای خارجی صنعت نفت، تعریف مسئله بر اساس مسائل علمی خارجی صورت می گیرد گفت: دانشجویان و نخبگان ایرانی برگزاری المپیاد ایرانی صنعت نفت را راه حل موثری در جهت بررسی مسائل و چالش های بومی صنعت نفت ایران دانستند.

تولایی تاکید کرد: با موافقت وزیر ؛مسوولیت برگزاری این المپیاد ایرانی بعهده مشاوران جوان و پژوهشگاه صنعت نفت خواهد بود.

لزوم تشکیل حلقه های کیفی به منظور توسعه پژوهشی در صنعت نفت

تولایی با اشاره به اینکه کانون متخصصان جوان صنعت نفت علاوه بر توسعه فعالیت های مبتنی بر کارشناسان جوان، عملیاتی کردن فعالیت ها از طریق حلقه های QC را بر عهده گرفته اند گفت: کشورهایی که در مدت کوتاهی توانستند در سال های اخیر توسعه یابند از تشکیل حلقه های QC در قشر پژوهشی خود استفاده کرده بودند.

وی افزود: حلقه های QC قبلا به صورت غیر رسمی در صنعت نفت وجود داشتند ولی اکنون با رسمیت یافتن این حلقه ها و ابلاغ آن به تمام زیرمجموعه ها، شرکت های وزارت نفت ملزم به ایجاد این حلقه ها شده اند.

تولایی افزود: موفقیت حلقه های کیفی، همکاری نخبه های دانشجویی را می طلبد که تعاملات صنعت نفت را با نخبگان تسهیل می کند.

وی تاکید کرد: پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان یکی از مراکز اصلی باید در این حوزه فعال بوده و نسبت به ارائه کمک برای سرعت و دقت بیشتر در تشکیل این حلقه های کیفی در پژوهشگاه اقدام کند.

مشاور جوان وزیر نفت با اشاره به لزوم حضور و فعالیت موثر جوانانی که صاحب ایده و اندیشه هستند در صنعت نفت گفت: شناسایی جوانان مستعد از جمله برنامه های علمی و کاری مشاوران جوان وزیر نفت است که نتایج موثر آن طی ١٠ سال آینده مشخص خواهد شد.

وی تاکید کرد: همچنین به این منظور بانک اطلاعاتی تشکیل شده است که تا کنون ٢٦٠٠ نفر از کارمندان جوان مستعد دارای سن کمتر از ٣٥ سال و سابقه ٣ ساله از این طریق در مناطق عملیاتی و … شناسایی شده اند.

تولایی همچنین طراحی دوره های تخصصی زیر نظر انجمن متخصصان جوان صنعت نفت و مستندسازی و بهره مندی از تجربیات پیشکسوتان نفت را از جمله اقدامات انجام شده در جهت توانمندسازی متخصصان جوان صنعت نفت خواند.

نوشته های مرتبط

یک نظر برای موافقت وزیر نفت با برگزاری المپیاد ایرانی صنعت نفت

  1. aras
    بهمن ۱۳, ۱۳۹۲

    تاریخ المپیاد نفت چه زمانیه؟

    رتبه دهید: Thumb up 0 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *