موافقت کره جنوبی برای افزایش خرید نفت از ایران

بدضعیفمتوسطخوبعالی (بدون رتبه)
Loading...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (MOP)، بیژن زنگنه، امروز (یکشنبه، یکم شهریورماه) پس از دیدار با ایل هو یو، وزیر زیرساخت و حمل و نقل کره جنوبی در جمع خبرنگاران با اشاره به این که ایران و کره جنوبی در زمینه های مختلفی می تواند با یکدیگر همکاری داشته باشند، درباره مبادلات نفتی دو کشور گفت: کره جنوبی پیش از اعمال تحریمها، روزانه ۱۸۰ هزار بشکه نفت از ایران خریداری می کرد که این میزان هم اکنون به ۱۰۰ هزار بشکه رسیده است.

وی با بیان این که کره جنوبی موافقت خود را برای افزایش خرید نفت از ایران اعلام کرده است، تصریح کرد: همانطور که وزیر زیرساخت و حمل و نقل کره جنوبی اعلام کرد تصمیمات اصلی بعد از لغو رسمی تحریمها گرفته می شود.

وزیر نفت با بیان این که بخشهای مختلف خصوصی و دولتی ایران و کره جنوبی می توانند در زمینه های مختلف مثل برداشت نفت خام، سرمایه گذاری در بخش ال ان جی، سرمایه گذاری در فعالیتهای پتروشیمی همکاری گسترده ای داشته باشند، تاکید کرد: ایران امروز با ایران قبل از تحریمها چه از نظر زیر بناها و چه از نظر توانمندی و ظرفیت نیروی انسانی تفاوت زیادی کرده است و شرکتهای خارجی باید برای حضور مجدد در ایران به این موضوع توجه کنند.

زنگنه به سابقه همکاری ایران و کره جنوبی و آشنایی شرکتهای دو کشور با یکدیگر اشاره کرد و درباره همکاری های بیمه ای دو کشور نیز گفت: دراین دیدار به این موضوع نیز پرداخته و از آنها خواسته شد بیمه های دولتی کره جنوبی، فاینانس پروژه های ایرانی را پوشش دهند.

وی افزود: ایران و کره جنوبی بسیار امیدوارند که بتوانند بنیان روابط جدیدی را نه تنها برای حضور در ایران بلکه برای حضور در منطقه ای بزرگ که ایران مرکزیت آن را داشته باشد، بنا بگذارند.

هئیت سی نفره نمایندگان کره جنوبی به سرپرستی ایل هو یو، وزیر زیرساخت و حمل و نقل کره جنوبی امروز وارد تهران شد و در نخستین ساعات کاری امروز با وزیر نفت دیدار کرد؛ در این هیئت نمایندگانی از شرکت مهندسی و ساختمان هیوندایی، شرکت توسعه هیوندایی، شرکت دوو و چند شرکت فعال در حوزه های صنعتی و ساختمانی و … حضور داشتند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *