بیش از ٢٠٠ نوع پره و قطعه توربین داخلی سازی شد

بدضعیفمتوسطخوبعالی (4٫50 از 5)
Loading...

داخلی-سازی-بیش-از-200-نوع-پره-و-قطعه-توربینسازندگان ایرانی موفق شدند بیش از ٢٠٠ نوع پره و قطعه داغ توربین را داخلی سازی کنند.

مدیرعامل یکی از شرکتهای داخلی سازنده پره و قطعه های توربین که زیر مجموعه شرکت مپنا است در گفتگو با خبرنگار شانا اظهار کرد: این شرکت با تلاش کارشناسان ایرانی موفق شد تا سبد محصولات خود را از ٦٠ نوع پره به بیش از ٢٠٠ نوع پره و قطعه های داغ افزایش دهد و در این مسیر نیروگاه ها و شرکتهای فعال در صنعت نفت از محصولهای این شرکت استفاده می کنند.

محمدرضا قاسمی افزود: مهندسی و ساخت انواع پره ها داخلی سازی شده و در زمینه نصب و بهره برداری نیز در کلاس تورینهای گازی کلاس زیر ١٠٠ مگاوات در مدلهای مختلف و انتقال دانش فنی در عرصه نفت گاز پالایش و پتروشیمی اکنون به خودکفایی رسیده ایم.

وی ادامه داد: در بخش نیروگاهی نیز تدوین دانش فنی و بازسازی تمام قطعه های داغ توربین آلستوم از تازه ترین دستاوردهای این شرکت به شمار می رود.

قاسمی با بیان این که رابطه خوب و مطلوبی با شرکتهای تابعه وزارت نفت همانند وزارت نیرو داریم گفت: با شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و نیز چندین مجتمع پتروشیمی در حال همکاری هستیم.

وی افزود: داخلی سازی ساخت انواع قطعه های مورد نیاز در توربینها از خروج میلیونها دلار ارز جلوگیری کرده است و خوشبختانه تجهیزات و قطعه های تولید ایران قابلیت رقابت با نمونه های خارجی را دارد و بزودی می توان در زمینه صادرات نیز فعال شد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *