ساخت ٥٠٠ میلیارد تومان قطعات و تجهیزات خطوط لوله و مخابرات نفت در داخل

بدضعیفمتوسطخوبعالی (بدون رتبه)
Loading...

ShowImage.aspxشانا _ گروه پالایش و پخش: مدیر تدارکات شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران با اشاره به داخلی سازی ١٢ هزار قطعه به ارزش ١٥٠ میلیارد تومان در این شرکت گفت: هم اکنون سفارش های این شرکت به ارزش تقریبی ٥٠٠ میلیارد تومان از سوی تولیدکنندگان داخل در دست ساخت است.

به گزارش شانا، جعفر مدنی زادگان با اشاره به این که تنگناها سرآغاز خودکفایی در صنعت نفت بوده است، گفت: اکنون بسیاری از قطعات موردنیاز این شرکت در طرح ساخت و خودکفایی شرکت خطوط لوله تهیه می شود.

وی با تاکید بر این که قطعات تولیدی در صنعت نفت به مرور زمان و با آزمایش و خطا به کیفیت مورد نظر خواهد رسید، افزود: کشورهای پیشرفته نیز با آزمون و خطا به قطعات کیفی در صنعت نفت رسیدند.

مدنی زادگان با مطلوب خواندن وضعیت واحدهای مکانیک خطوط لوله و مخابرات نفت ایران گفت: امروز قطعاتی در صنعت نفت از سوی واحد مکانیک ساخته می شود که برابری با قطعات آمریکایی و اروپایی دارد و حتی قابلیت صادرات دارد.

مدیر تدارکات کالای شرکت خطوط لوله ومخابرات نفت ایران بر لزوم تهیه کالاهای با کیفیت توسط مناطق این شرکت تاکید کرد و گفت: سازندگان داخلی باید کیفیت را تضمین کنند و پاسخگو باشند.

مدنی زادگان تصریح کرد: شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران در چند سال اخیر خرید هرگونه کالا در شرکت را به صورت جدی و سختگیرانه نظارت می کند.

وی همچنین با اعلام خبر خودکفایی لوازم موردنیاز حوزه شیمیایی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران گفت: خوشبختانه هم اکنون انواع مواد شوینده، روغن موتور، توربین و نوارها در داخل تولید می شود.

مدنی زادگان روند ساخت قطعات در حوزه مکانیک شرکت را مثبت ارزیابی کرد و افزود: با توجه به وجود ٨٣ نوع ولو، ساخت و تعمیر این قطعه در شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به وضعیت مطلوب تعمیرات قطعات و تجهیزات خطوط لوله و مخابرات نفت ایران گفت: هم اکنون تعمیر ٩٧٠ عدد ولو در دست انجام است و در تامین و تعمیر ولو ها مشکلی نداریم.

به گزارش شانا، شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، روزانه حدود یک میلیون بشکه نفت خام و به همین میزان فرآورده در کشور جابه جا می کند و حجم بسیار وسیعی از انتقال نفت و فرآورده را در کشور به عهده دارد.

این شرکت، انتقال دو سوم (حدود ٦٧ درصد) از فرآورده کشور را با خطوط لوله به عهده دارد و یک سوم باقیمانده (حدود ٣٣ درصد) با روش های دیگر نظیر تانکر و راه آهن منتقل می شود که از نظر ایمنی، سرعت و دقت، قابل مقایسه با انتقال به وسیله خطوط لوله نیست، در بخش نفت خام نیز ٧٠ درصد ظرفیت نفت خام پالایشگاه ها به وسیله خطوط لوله تامین می شود.

انتقال نفت و فرآورده به وسیله بیش از ١٤ هزار کیلومتر خطوط لوله در سراسر کشور، کاری حساس و دقیق در مناطق جغرافیایی و آب و هوایی مختلف است که به فعالیت و نظارت مستمر و شبانه روزی نیاز دارد و در تمام طول سال با بازرسی و کنترل دقیق و پیوسته خطوط، بدون وقفه انجام می شود.

کلمات جستجو شده: خطوط لوله و مخابرات نفت ایران

نوشته های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *