دانشگاه صنعت نفت دوره‌هاي دكتري مشترك برگزار مي‌كند

بدضعیفمتوسطخوبعالی (5٫00 از 5)
Loading...

رئيس دانشگاه صنعت نفت از برگزاري دوره‌هاي دكتري مشترك با ديگر دانشگاه‌هاي معتبر كشور در رشته‌هاي مورد نياز صنعت نفت به منظور تقويت كادر تخصصي در آينده نزديك خبر داد.

دكتر غلامرضا راشد در گفتگو با پايگاه اطلاع رساني وزارت نفت(MOP)، همچنين از ايجاد نهادهاي پژوهشي مشترك مانند تشكيل كنسرسيوم پژوهشي مشترك و يا شركت دانشگاهي دانش بنيان مشترك خبر داد و افزود: فعاليت در پروژه‌هاي ملي (مانند توسعه فناوري‌هاي ازدياد برداشت از مخازن، ايجاد پايلوت و عمليات ميداني آنها و يا بومي‌سازي فناوري) از ديگر برنامه‌هاي اجرايي اين دانشگاه است.

وي خاطر نشان كرد: از اين رو مقدمات كار با امضاي تفاهم‌نامه‌هاي همكاري با دانشگاه‌هاي مورد نظر فراهم شده كه ضروري است وزارت نفت نيز حمايت‏هاي لازم را در بسط عملي اين همكاري‌ها انجام داده تا در نهايت نتايج عملي مناسب‌تري حاصل شود.

رئيس دانشگاه صنعت نفت با اشاره به ديگر برنامه‌هاي اين دانشگاه اظهار داشت: از ديگر برنامه‏ها تعريف، تصويب و اجراي دوره‏هاي تحصيلات تكميلي جديد با توجه به نياز صنعت نفت و در تعامل با واحد نيروي انساني با توجه به شغل‏هاي جديد مورد نياز صنعت خواهد بود.

به گفته وي در طول چند سال گذشته برنامه‌هاي مختلفي در دانشگاه به منظور توسعه مهندسي نفت صورت گرفته كه نتيجه اوليه اين برنامه‌ها ورود داوطلبان متعهد، نخبه و با رتبه‌هاي برتر كنكور سراسري در رشته‏هاي مهندسي نفت بوده است.

دكتر راشد با اشاره به اينكه پيش‌بيني مي‌شود در آينده نزديك حاصل اين برنامه در توانايي كارشناسي وزارت نفت نيز بروز كند، تصريح كرد: امروزه بخش قابل توجهي از اين افراد (دانش‌آموخته) با پذيرش دوره تحصيلات تكميلي مشغول تحصيل شده‌اند كه در اين راستا نياز است وزارت نفت با برنامه‌ريزي مناسب و ارائه مشوق‌هاي مكفي در جذب اين فارغ‌التحصيلان براي تقويت هر چه بيشتر بدنه تخصصي صنعت نفت اقدام كند.

فعاليت دانشگاه صنعت نفت به عنوان يك دانشگاه كارآفرين

وي با بيان اين كه دانشگاه صنعت نفت توسعه يافته دانشكده نفت آبادان در انقلاب شكوهمند اسلامي است، به پايگاه اطلاع رساني وزارت نفت گفت: اين دانشگاه با حدود 72 سال سابقه درخشان علمي، يكي از قديميترين موسسات آموزش عالي كشوراست.

رئيس دانشگاه صنعت نفت افزود: اين دانشگاه متولي اصلي تربيت نيروي انساني در زمينه صنايع نفت و گاز بوده و با تربيت نيروي انساني متعهد و متخصص در مقاطع مختلف تحصيلي، نقشي كليدي در به گردش درآوردن چرخ عظيم صنعت نفت و خودكفايي آن داشته است.

اين مقام مسئول به حضور حضور موثر دانش‌آموختگان اين دانشگاه در بخش‌هاي مختلف صنعت نفت اشاره و يادآوري كرد: نقش آنها در دانشگاه‏هاي معتبر كشور و جهان و همچنين حضور آنها در شركتهاي معتبر نفتي نيز مؤيد سابقه درخشان و تاريخي اين دانشگاه بوده است.

به گفته وي دانشگاه صنعت نفت با سرمايه منابع انساني خود و ارتباط سيستماتيك خود با صنعت نفت كشور، همكاري با مراكز علمي و دانشگاه‏هاي معتبر داخلي و خارجي و انجام پروژه‏ها و طرح‏هاي تحقيقاتي و پژوهشي تاكنون به عنوان يك دانشگاه كارآفرين عمل كرده است.

نوشته های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *