شرکت ملی حفاری ایران خدمات فنی خود را در ابعاد کمی و کیفی افزایش می دهد

بدضعیفمتوسطخوبعالی (بدون رتبه)
Loading...

مدیر خدمات فنی شرکت ملی حفاری ایران از رشد کمی و کیفی خدمات فنی حفاری و اجرای پنج هزار و ٢٠١ عملیات در نیمه نخست امسال در میدان‌های نفت و گاز در مناطق خشکی و دریایی کشور خبر داد.

جهانگیر شجاعی اعلام کرد: شرکت ملی حفاری ایران مجموعه‌ کاملی از دستگاه‌ها و تجهیزات در زمینه خدمات فنی در اختیار دارد و با تلاش مستمر کارکنان این بخش نسبت خدمات مورد نیاز شرکت‌های متقاضی را در طیف گسترده ارائه داده است.

وی افزود: از این تعداد عملیات، ٢ هزار و ۶٠۵ مورد خدمات سیمانکاری، اسیدکاری گسترده و ویژه و تزریق نیتروژن، ٢٧۵ عملیات لوله مغزی سیار، ۴٣۵ مورد لایه آزمایی، ۴۴ عملیات آزمایش سطحی چاه، ۴۵٠ مورد لوله‌گذاری چاه، ٨٩ مورد عملیات نصب آویزه آستری، ١٧ عملیات حفاری فروتعادلی و حفاری با هوا و یک هزار و ٢٨۶ عملیات در بخش مخلوط مواد شیمیایی بوده است.

شجاعی با اشاره به تفکیک خدمات سیمانکاری، اسیدکاری، تزریق نیتروژن و مخلوط مواد شیمیایی از مدیریت خدمات فنی حفاری و ایجاد مدیریت جدید تحت عنوان مدیریت سیمان و انگیزش چاه، اظهارکرد: هر یک از خدمات فنی در صنعت حفاری جایگاه ویژه و منحصر به‌فردی در زنجیره فرآیند حفاری و تعمیر چاه‌های نفت و گاز دارد.

مدیر خدمات فنی شرکت ملی حفاری ایران در تشریح برنامه‌های توسعه و نوسازی دستگاه‌ها و تجهیزات خدمات فنی و ارتقای سطح ارائه خدمات، توضیح داد: از ابتدای فروردین تا پایان شهریورماه امسال با افزوده شدن پنج مجموعه لوله مغزی سیار، ۶ دستگاه فوران‎گیر دورانی و بازسازی کامل هشت دستگاه پمپاژ فشار قوی سیالات، خدمات فنی حفاری رشد کمی و کیفی داشته است.

براساس گزارش شرکت ملی حفاری ایران، وی گفت: با توجه به گستره عملیاتی در میدان‌های نفت و گاز کشور، تلاش داریم با آموزش و به‎کارگیری ظرفیت‌های موجود و پشتیبانی بی وقفه عملیات، پاسخگوی نیازهای عملیاتی شرکت و واحدهای متقاضی باشیم.

شجاعی ادامه داد: با گسترش فعالیت‌های بازرسی‌های دوره‌ای، تعمیرات پیشگیرانه، تعمیرات اتفاقی، تعمیرات اساسی برنامه‌ریزی شده تجهیزات خدمات فنی حفاری و کاهش انتظارهای عملیاتی در کنار برنامه‌های نوسازی ناوگان، کماکان حفظ جایگاه ارائه خدمات فنی در صنایع نفت و گاز در دستور کار این مدیریت است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *