جزئيات طرح استخدامي دولت/ استخدام 5494 نفر در وزارت نفت

بدضعیفمتوسطخوبعالی (4٫50 از 5)
Loading...

حدود 10 روز پس از انتشار اولیه مصوبه جنجالی استخدامی دولت، موسوم به «مهرآفرین»، جزئیات آن به همراه «پیوست» تصویب‌نامه هیات وزیران در این زمینه منتشر شد؛ پیوستی که حکم به استخدام بیش از 390 هزار نفر در بخش‌های مختلف می‌دهد؛ شامل استخدام 312 هزار و 563 نفر در 108 دستگاه ملی و 77 هزار و 823 نفر توسط استانداری‌های سراسر کشور؛ بر اساس جزئیات مصوبه دولت،esteghdam به وزارت نفت مجوز استخدام 5494 نفر در مراکز تابعه این وزارتخانه داده شده است. بزرگ‌ترین سهم استخدامی در میان دستگاه‌های ملی به وزارت بهداشت رسیده است که مجوز به خدمت گرفتن 90 هزار و 400 نفر را به این وزارتخانه می‌دهد و وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم هر یک با بیش از 50 هزار سهمیه در رده‌های بعدی قرار دارند. پراستخدام‌ترین استان هم خراسان رضوی تعیین شده که قرار است 4364 نفر را جذب کند. دولت در این مصوبه البته سهمیه‌هایی را هم برای استخدام در قوه‌قضائیه و زیرمجموعه‌های آن تعیین کرده است. با این حال، در قوه مقننه، نمایندگان معتقدند این طرح در فاصله پنج ماه مانده تا موعد برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، سیاسی و انتخاباتی است و خواهان لغو مصوبه یادشده هستند. موضوعی که دولت تاکنون به آن تن نداده و همچنان بر قانونی بودن مصوبه خود و اجرای سریع آن تاکید کرده است.
اعطای مجوز برای استخدام گسترده در دستگاه‌های دولتی و استانی در قالب طرح «مهرآفرین» آن هم در مدت زمان باقیمانده از عمر دولت دهم، بار دیگر انتقادات گسترده‌ مجلسیان را متوجه دولت ساخت، انتقاداتی که مصوبه مذکور را سیاسی دانسته است.

طبق جزئیات تازه‌ای که از طرح مذکور منتشر شده، علاوه بر 1500 نفری که مستقیما توسط معاون اجرایی رییس جمهور به نهاد ریاست جمهوری جذب می‌شوند، دولت برای استخدام 390 هزار و 386 نفر مجوز رسمی صادر کرده که 312 هزار و 563 نفر آن مستخدم 108 دستگاه‌ ملی خواهند شد و77 هزار و 823 نفر نیز توسط استانداری‌های سراسر کشور به استخدام در می‌آیند. در این میان بیشترین سهم استخدامی‌ها در دستگاه‌های ملی مربوط به وزارت بهداشت و در حوزه استانداری‌ها از آن خراسان رضوی است.
به دنبال رونمایی از طرح جدید استخدامی دولت که ابعاد آن نیز تاکنون چندان روشن نبود، موجی از واکنش‌های نمایندگان مجلس به این مصوبه شکل گرفت. بر اساس این مصوبه، بالاترین مقام دستگاه اجرایی، استانداران و معاونین توسعه مدیریت و منابع انسانی آنان یا عناوین مشابه علاوه بر دارا بودن اختیارات و مسوولیت‌های اصل 126 قانون اساسی به عنوان نماینده ویژه ريیس‌جمهور موضوع اصل 127 قانون اساسی برای اعمال اختیارات رییس‌جمهور و هیات‌وزیران در امور اداری و استخدامی و نیز امور برنامه و بودجه مربوط به امور اداری و استخدامی دستگاه مربوط موضوع قوانین و مقررات تعیین شدند.
همچنین دستگاه‌های اجرایی و استانداری‌ها موظف شدند با رعایت شرح پیوست مصوبه دولت که «جزء لاینفک تصویب نامه استخدام 1500 نفری» دانسته شده، راسا و بدون نیاز به هیچ امر دیگری از سوی هر مرجع یا مقامی از قبیل موافقت، پیشنهاد، تایید، صدور مجوز صدور و اعطای شماره مستخدم یا ابلاغ و بدون الزام به رعایت ابلاغیه‌های صادره قبلی از سوی مقامات نسبت تبدیل وضعیت استخدامی، به‌کارگیری و جذب و استخدام افراد اقدام و شماره مستخدم را نیز اختصاص دهند.

 

کلمات جستجو شده: استخدام

نوشته های مرتبط

یک نظر برای جزئيات طرح استخدامي دولت/ استخدام 5494 نفر در وزارت نفت

  1. masih
    فروردین ۱۴, ۱۳۹۲

    با سلام وخسته نباشيذ خدمت شما اينجانب مسيح رستمي داراي10سال سابقه كار پرو‍زه در عسلويه وساير نقاط كشور در رشته هاي برق صنعتي و نيز كارهاي ثاسيساتي هستم ومتقاضي كار ذر شركت نفت وگاز هستم از شما راهنماي مي خواهم رشته تحصيلي من ديپلم رياضي وفيزيك هستم باتشكراز شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *