تولید 850 میلیون لیتر بنزین در مجتمع‌های پتروشیمی

بدضعیفمتوسطخوبعالی (5٫00 از 5)
Loading...

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه توان تولید بنزین در مجتمع های پتروشیمی 20 میلیون لیتر در روز است، گفت: تاکنون 850 میلیون لیتر بنزین در مجتمع های نوری، جم،‌ اراک،‌ بندرامام،‌ بوعلی و امیرکبیر تولید شده است.

به گزارش خبرنگار شانا، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران عصر امروز (شنبه 24 مهر) در مراسم تقدیر از دست اندرکاران طرح تولید ضربتی بنزین اظهار داشت: هم اکنون کمبود بنزین در دنیا به عنوان یک کالای استراتژیک و حساس می تواند ساختارهای اقتصادی، اجتماعی و سیاسی یک کشور را از بین ببرد از این رو خودکفایی در تولید این فرآورده علاوه بر منافع مالی زیاد سربلندی کشور را به همراه دارد.

وی با بیان اینکه در صورت آغاز نشدن طرح ضربتی تولید بنزین در کشور و تشدید تحریم های بین المللی در مهر ماه امسال با آغاز مدارس، کشور با کمبود بنزین دچار می شد، گفت: با اجرای این طرح ضربتی از شوک اقتصادی کشورهای غربی به ایران ممانعت به عمل آمد.

بیات گفت: اجرای طرح ضربتی تولید بنزین قابلیت فنی ایرانیان را به رخ جهانیان کشید و تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.

مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی ایران افزایش قدرت چانه زنی در مذاکرات سیاسی، انعطاف پذیری تولید بنزین، ایجاد همدلی بین شرکت های تابعه وزارت نفت و حفظ عزت و مصلحت کشور را از مزایای بزرگ اجرای طرح ضربتی تولید بنزین در کشور اعلام کرد.

وی استراتژی تولید بنزین در مجتمع های پتروشیمی را تامین نیاز مصرف کنندگان بخش های پایین دستی پتروشیمی و حفظ بازارهای بین المللی اعلام کرد و گفت: فروش داخلی محصولات پتروشیمی در 6 ماه نخست امسال نسبت به سال گذشته 48 درصد افزایش یافته است.

وی تاکید کرد: علی رغم برخی اخبار منتشر شده مبنی بر پایین بودن کیفیت بنزین تولید شده در مجتمع های پتروشیمی کشور فرآیند تولید این فرآورده در این مجتمع ها مشابه تولید در پالایشگاه های نفت است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *