کاهش تولید ٣٩٠ هزار بشکه ای اوپک

بدضعیفمتوسطخوبعالی (5٫00 از 5)
Loading...

تولید-اوپک-۳۹۰-هزار-بشکه-کاهش-یافت

تولید نفت خام کشورهای عضو اوپک در ماه نوامبر نسبت به ماه اکتبر، روزانه ٣٩٠ هزار بشکه کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار شانا، تولید نفت ١١ کشور عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) بدون احتساب عراق، روزانه ۴۶٠ هزار بشکه کاهش یافت؛ لیبی با ٢۴٩ و عربستان با ۶٠ هزار بشکه در روز بیشترین کاهش تولید را به خود اختصاص دادند.

بر اساس گزارش منابع ثانویه، تولید نفت کشورهای الجزایر، آنگولا، کویت، نیجریه، قطر، امارات به ترتیب روزانه سه هزار، ۴٢ هزار، ۵٩ هزار، ١٠ هزار، ٢٣ هزار و ١۶ هزار بشکه کاهش یافت و تولید نفت ایران و ونزوئلا بدون تغییر ماند، در همین حال تولید نفت اکوادر نیز روزانه ٢ هزار بشکه افزایش یافت.

بر اساس گزارش مدیریت امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، تولید نفت عراق نیز بدون توجه به کاهش قیمت نفت در ماه نوامبر، ۵١ هزار بشکه افزایش یافت و به سه میلیون و ٣۵٣ هزار بشکه در روز رسید.

اعضای اوپک هم اکنون با احتساب عراق ۵٣ هزار بشکه در روز بیش از سقف توافقی این سازمان (٣٠ میلیون بشکه در روز) در نشست ١۶۶ اوپک تولید می کند.

بر این اساس، عربستان، عراق، ایران، امارات و کویت با تولید به ترتیب روزانه ٩ میلیون و ۵٩٠ هزار بشکه، سه میلیون و ٣۵٩ هزار، ٢ میلیون و ٧۵٠ هزار، ٢ میلیون و ٧٠۵ هزار و ٢ میلیون و ۶٩٩ هزار بشکه در جایگاه نخست تا پنجم قرار دارند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *