ایران به دنبال دستیابی به دانش مایع سازی گاز طبیعی در ظرفیت های بالا

بدضعیفمتوسطخوبعالی (بدون رتبه)
Loading...

دستیابی به فرآیند دانش ال ان جی در ظرفیت های بالا با اجرای طرح پژوهشی “دستیابی به دانش مایع سازی گاز طبیعی” محقق خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران با ارسال پیامی به نخستین همایش تخصصی بومی سازی صنعت ال ان جی در کشور که پیش از ظهر امروز (چهار شنبه 17 اسفند) در تهران با بیان این که طرح پژوهشی دستیابی به دانش مایع سازی گاز طبیعی پیش از این تصویب شده، افزود: شرایط جغرافیایی و برخورداری از ذخایر قابل توجه گاز، به طور حتم در یک افق بلند مدت و دیدی استراتژیک، کشورمان را در موقعیتی ممتاز و کم نظیر قرار خواهد داد.
حسین بیدارمغز اظهار کرد: با وجود انحصاری بودن صنعت ال ان جی (مایع سازی گاز) و تشدید آن با توجه به مصوبه 26 جولای اتحادیه اروپا، گام های مهمی برای بومی سازی و خودکفایی در صنعت ال ان جی برداشته شده است.

وی یاد آور شد: حضور در بازار “ال ان جی” ضمن افزایش قدرت چانه زنی در بازار، می تواند شرایط بهتری در مذاکرات صادرات این حامل انرژی را به وسیله خط لوله برای ایران ایجاد کند.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران، در این طرح تلاش شده است تا برای تمام مراحل، اعم از مطالعات، طراحی و ساخت تجهیزات از توان و دانش متخصصان داخلی بهره گرفته شود.

مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران اظهار کرد: با توجه به افزایش نرخ تقاضای گازطبیعی در میان دیگر حامل های انرژی، همچنین پیشرفت فناوری، مایع سازی گاز و حمل آن با کشتی، شکل دیگری از تجارت این حامل انرژی را رقم زده است.

به گفته وی، ایران به عنوان دومین دارنده ذخایر گاز جهان، همچنین به لحاظ موقعیت جغرافیایی مناسب (قرار داشتن میان دو بازار مصرف گاز یعنی چین و اروپا) می تواند با مدیریت زمان و برنامه ریزی های بلندمدت، علاوه بر صادرات با خط لوله در بازار ال ان جی نیز حضوری فعال داشته باشد.

نخستین نشست تخصصی بومی سازی صنعت ال ان جی به همت شرکت ملی صادرات گاز ایران، امروز (چهارشنبه 17 اسفند) با حضور جمعی از دانشگاهیان، پژوهشگران و صنعتگران برگزارشد.

در این نشست تخصصی، مقالات تخصصی با محوریت ال ان جی، فناوری مایع سازی با نگاه بومی سازی آن در کشور از سوی پژوهشگران این عرصه ارائه شد.

نوشته های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *