انجمن نخبگان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران راه‌اندازی می‌شود

بدضعیفمتوسطخوبعالی (1٫00 از 5)
Loading...

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از تأسیس و راه‌اندازی انجمن نخبگان این شرکت به منظور حمایت و پویایی علمی بیشتر نخبگان و زیرمجموعه مدیریت منابع انسانی خبر داد.

در نشست نخبگان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره، مهندس مهدی فکور با اشاره به نقش نخبگان در ایجاد تغییرهای مثبت و تحول و بازتعریفی که از مفهوم نخبه می شود، اظهار داشت: فرد نخبه و فعالیت آن مربوط به یک دوره خاص نمی‌شود و تراوش های ذهنی و خلاقیت آنها می باید در هر مقطعی نمود خارجی یابد و موجب بهبود کیفیت و تولید فکر و اندیشه در محیط کار شود.

وی ادامه داد: به همین منظور و برای برطرف کردن مسائل نخبگان شرکت برای ارتقای ارائه خدمات علمی و فنی، این انجمن تشکیل شد تا با همفکری و مشارکت علمی بتوانیم به خوبی در زمینه تولید نفت و گاز و دستیابی به فناوری های نوین موفق شویم.

فکور با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر بومی سازی دانش و استفاده از افکار پویای جوانان این مرزبوم در توسعه همه جانبه کشورمان تصریح کرد: این سخن حکیمانه مقام معظم رهبری باید برای ما نقشه راه باشد که بر اساس نیازهای زیستی، صنعتی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی، علوم را بازتعریف و تولید و تلاش کنیم که بر مبنای ساختار جامعه خود همه لوازم و جوانب توسعه پایدار را در دستور کار قرار دهیم.

به گفته وی، صنعت نفت نیز می باید مقاله ها و دانش های علمی را که به وسیله کارکنان نخبه خود تولید می کند، برای ساختارهای مخازن نفتی و گازی آن تعریف کند و از این زاویه بتواند در دنیای جدید حرفی برای گفتن داشته باشد؛ رسیدن به این راهکار، نیازمند برنامه‌ریزی مدون و تلاش برای تحقق آن است.

فکور افزود: فرد نخبه همیشه به دنبال تغییرات است و ایستایی را دوست ندارد و این به مجاهدت آنها مربوط می‌شود که شرایط را تغییر دهند و برای رسیدن به ایده خلاق تلاش کنند، زیرا هر دانش و صنعتی که در تاریخ علم به ثبت رسیده، محصول تلاش و فعالیت فکری و ممارست مداوم دانشمندان و نخبگان بوده است.

وی افزود: به این لحاظ فرد نخبه هیچ گاه از کوشش باز نایستاده و منتظر نمانده است که همیشه شرایط مهیا باشد تا بعد شاهد به ثمر رسیدن یک طرح باشد بلکه همین تلاش و ممارست مداوم رمز پیشرفت علم و دانش است.

بر پایه این گزارش، در این نشست صمیمی که با حضور نخبگان شاغل در بخش‌های مختلف شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اوایل دی ماه جاری در محل این شرکت برگزار شد، نخبگان به ارائه گزارش کار و مقاله های آنان در مجامع و نشریه های علمی و بیان تنگناها و مشکلات مسیر کار پرداختند؛ مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی هم در این زمینه به آنها قول مساعد همکاری داد.

180 نفر از فارغ‌التحصیلان نخبه دانشگاهی در بخش‌های فنی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت های تابعه مشغول به کار هستند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *