اخبار تصویری از نمایشگاه نفت و گاز تهران

بدضعیفمتوسطخوبعالی (3٫00 از 5)
Loading...

هفدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در روز (29 فروردین 1391) با حضور بیش از 44 کشور و 315 شرکت خارجی، همچنین 940 شرکت داخلی در حال برگزاری است.

بزرگ‌ترین رویداد نمایشگاهی حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در روز 29 فروردین 1391 با حضور دکتر محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهوری، مهندس رستم قاسمی، وزیر نفت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای کمیسیون انرژی، جمعی از سفیران و نمایندگان کشورهای خارجی، معاونان وزیر نفت و مدیران ارشد شرکت های تابعه، کارشناسان و شرکت کنندگان در محل دائم نمایشگاه‌های بین المللی روز سه شنبه 29 فروردین 1391 با محور ارتقای توان سازندگان داخلی آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه که با حضور بیش از 44 کشور و 315 شرکت خارجی همچنین حضور هدفمند و شورانگیز 940 شرکت داخلی در حال برگزاری است، فرصت مغتنمی است که کوشندگان عرصه نفت و گاز از نقاط دورافتاده جهان در آن گرد آمده اند تا ضمن تبادل اطلاعات، تعامل و انتقال تجربیات، آخرین یافته ها و دستاوردهای صنعت نفت را در معرض نمایش عمومی قرار دهند.

مهندس رستم قاسمی در آیین افتتاح هفدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، با تاکید بر این که با وجود تحریم ها پروژه های صنعت نفت فعال است، گفت: در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی با کمک صنعتگران داخلی گام های بزرگی را برای کاهش وابستگی های صنعت نفت بر می داریم.

قاسمی با تاکید بر این که جایگزینی برای نفت ایران با توجه به کیفیت آن در بازار نفت نمی توان تصور کرد، تصریح کرد: امروز ایران برای فروش نفت خود در بازارهای جهانی محدودیتی ندارد.

وزیر نفت حجم سرمایه گذاری مورد نیاز صنعت نفت تا پایان برنامه پنجم را 200 میلیارد دلار اعلام کرد و افزود: با وجود تمام مشکلات و محدودیت های ایجاد شده، سال گذشته موفق شدیم 30 میلیارد دلار به صورت مستقیم در صنعت نفت هزینه کنیم و امیدواریم امسال این رقم به بیش از 40 میلیارد دلار برسد.

قاسمی افزود: برنامه وزارت نفت تا پایان برنامه پنجم، رسیدن به توانایی تولید یک میلیارد و 400 میلیون مترمکعب گاز، تولید بیش از پنج میلیون بشکه نفت خام، 100 میلیون تن محصولات پتروشیمی و توانایی فرآورش 2 میلیون و 700 هزار بشکه نفت در روز است.

همچنین اسحق رویور، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت و مدیر هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، در مراسم آغازین نمایشگاه گفت: در سالی که رهبر معظم انقلاب آن را سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری فرموده اند، حضور هدفمند و شورانگیز 940 شرکت داخلی در این نمایشگاه برای ارائه جدیدترین دستاوردها و متبلور ساختن توانمندی های چشمگیر صنعت نفت و گاز کشور، حرکت مقتدرانه دیگری است که به یاری خدا آینده باشکوه و روشنی را برای خودباوری و نشاط اقتصادی نوید می دهد.

محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهوری، نیز در این مراسم با تاکید بر این که علاوه بر منابع داخلی و خارجی، از محل صندوق توسعه ملی در طرح های صنعت نفت سرمایه گذای خواهد شد، از افزایش ظرفیت تولید بنزین به میزان 66 میلیون لیتر در روز خبر داد و گفت: تولید محصولات پتروشیمی در سال 57 حدود 1.6 میلیون تن بود و این میزان در سال 83 به 15 میلیون تن افزایش یافت و در سال 89 با رشدی چشمگیر به 40.2 میلیون تن در سال رسید.

وی اظهار کرد: اتکا به دانشمندان ایرانی نشان داد که صنعت نفت، شعار “ما می توانیم” و تامین نیازهای این صنعت در داخل کشور را عملی کرده است.

ایران الگویی مناسب برای توسعه صنعت نفت و گاز اعضای اکو

دبیر کل سازمان همکاری اقتصادی (اکو) از جمله میهمانان مراسم افتتاحیه نمایشگاه بود که در حاشیه آیین گشایش هفدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران با تحسین پیشرفت متخصصان ایرانی در صنعت نفت و گاز، ایران را الگویی مناسب برای سایر کشورها برشمرد.

محمد یحیی معروفی تصریح کرد: ایران با توجه به دارا بودن ذخایر غنی نفت و گاز می تواند در معادلات انرژی منطقه کشورهای عضو اکو نقش به سزایی ایفا کند، همچنین کشورهای عضو این سازمان می توانند برای توسعه بخش های نفتی خود از دانش فنی متخصصان ایرانی در این حوزه بهره گیرند.

گاز ایران به 2 کشور خلیج فارس و یک کشور اروپایی صادر می شود

در حاشیه نمایشگاه هفدهم مدیران ارشد صنعت نفت آخرین وضعیت طرح های این صنعت را تشریح کردند. از جمله جواد اوجی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، در نخستین روز برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت گفت: شرکت ملی گاز ایران با دو کشور حوزه خلیج فارس و یک کشور اروپایی که اسامی آنها متعاقبا اعلام خواهد شد، در حال نهایی کردن قرارداد صادرات گاز است.

وی درباره صادرات گاز به عراق افزود: با توجه به تفاهم های اولیه میان ایران و عراق برای صدور روزانه 25 میلیون مترمکعب گاز به این کشور، انتظار می رود قرارداد صدور گاز به این کشور نیز نهایی شود.

جواد اوجی درباره آخرین وضعیت خط لوله هفتم سراسری برای انتقال گاز به پاکستان گفت: این خط لوله در خاک ایران سال گذشته به طور کامل بهره برداری شده است و پیشرفت ساخت آن از ایرانشهر تا مرز پاکستان به طول 170 کیلومتر در وضعیتی مطلوب قرار دارد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران همچنین از رسیدن به توانایی فنی ساخت پالایشگاه گاز با استفاده از توان داخلی در سه یا چهار سال آینده خبر داد و گفت: با توجه به توانمندی های صنعت گاز ایران، در سه یا چهار سال آینده قابلیت ساخت کامل پالایشگاه گاز از مرحله طراحی تا راه اندازی را به طور کامل با توان داخلی خواهیم داشت.

5 هاب پتروشیمی تا پایان برنامه ششم در کشور تشکیل می شود

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز در نمایشگاه هفدهم صنعت نفت از تشکیل پنج هاب پتروشیمی در کشور تا پایان برنامه ششم توسعه خبرداد و افزود: تا پایان سال 90 از مجموع واگذاری ها 36.5 درصد به سهام عدالت رد دیون دولت قبل از هلدینگ خلیج فارس 47.5 درصد، بورس و مزایده 15 درصد و سهام ترجیحی 1 درصد واگذار شده است.

با تحریم نفت ایران، قیمت نفت حدود 20 درصد تغییر کرد

در روز دوم از برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی که با استقبال خوب شرکت های داخلی و خارجی روبه رو شده است، وزیر نفت با بیان این که ادامه تحریم ایران وضعیت بازار نفت را تغییر خواهد داد. نقش ایران را در بازار نفت تعیین کننده اعلام و تصریح کرد: با تحریم نفت ایران، قیمت نفت حدود 20 درصد تغییر کرد و در صورت ادامه این روند، حتما بازار نفت غیر از این خواهد شد.

مهندس رستم قاسمی ذخایر نفت درجای ایران را بیش از 600 میلیارد بشکه اعلام و تصریح کرد: با استفاده از روش کنونی برداشت و ضریب برداشت 25 درصدی از میدان های نفتی حدود 150 تا 160 میلیارد بشکه نفت قابل برداشت داریم و چنانچه تنها یک درصد به ضریب برداشت اضافه شود، حدود شش میلیارد بشکه به ظرفیت نفت قابل برداشت کشور افزوده می شود که این میزان معادل تولید نفت پنج سال کشور است.

وی با تاکید بر این که هم اکنون حدود 70 واحد در پتروشیمی در دست ساخت است، گفت: صنعت پتروشیمی به عنوان یکی از صنایع پایین دستی و تاثیرگذار است که پیش بینی لازم برای توسعه این صنعت همچنین ایجاد زیرساخت های آن در عسلویه انجام شده است.

رایزنی برای اختصاص 10 درصد منابع صندوق توسعه ملی به پیمانکاران نفتی

همچنین در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت همایش ارتقای توان تولید با اتکا به کار و سرمایه ملی روز چهارشنبه 30 فروردین ماه برگزار شد.

در این همایش نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از ارائه پیشنهادی به منظور استفاده 10 درصدی پیمانکاران صنعت نفت از ذخایر صندوق توسعه ملی خبر داد.

حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی اظهار امیدواری کرد که پیمانکاران بخش بالادستی صنعت نفت می توانند با تضمین هایی که شرکت ملی نفت ایران به صندوق توسعه ملی می دهد، از ذخایر این صندوق استفاده کنند.

توسعه صنعت نفت با به کارگیری نسل چهارم قراردادهای نفتی شتاب می گیرد

همچنین شجاع الدین بازرگانی معاون امور حقوقی و مجلس وزیر نفت در اولین همایش تخصصی “ارتقای توان تولید با اتکا به کار و سرمایه ملی” با بیان اینکه با اجرایی شدن نسل چهارم قراردادهای نفتی، توسعه صنعت نفت شتاب خواهد گرفت. اظهار کرد: نگاه تولیدکنندگان ما باید به بازارهای جهانی باشد تا بتوانند نیاز تولیدکنندگان داخلی را نیز پاسخگو باشند؛ به همین دلیل ایجاد فضای رقابتی در تولید ضروری است.

وی با بیان این که تصویب قانون نفت سبب شد که یک قانون پایه و پایدار در صنعت نفت شکل بگیرد، گفت: ایجاد سازکار موثر برای جذب منابع مالی موردنیاز داخلی و خارجی به منظور اجرای طرح های توسعه و حفظ و نگهداشت توان تولید و نیز جذب و هدایت سرمایه های داخلی و خارجی به منظور توسعه میدان های هیدروکربوری با اولویت میدان های مشترک از طریق الگوهای جدید قراردادی مانند مشارکت با سرمایه گذاران بدون انتقال مالکیت نفت و گاز موجود در مخازن، از برنامه های توسعه صنعت نفت است.

معاون وزیر نفت گفت: در قانون وزارت نفت مسیر ارتقای توان تولید با چند ویژگی مدنظر است: توجه ویژه و موثر به روند افزایش بهره وری و نیروهای انسانی، ایجاد زمینه های مناسب تامین منابع برای ارتقای سطح تولید و توجه به بومی سازی ساخت تجهیزات و اهتمام بر تقویت مبانی تحقیقاتی و پژوهشی و مهارت های کاربردی، از عوامل تاثیرگذار بر توسعه صنعت نفت در آینده خواهد بود.

ایران توان صادرات گاز به اروپا و چین را دارد

مسعود هاشمیان قائم مقام معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت نیز در همایش ارتقای توان تولید با اتکا به کار و سرمایه ملی با بیان اینکه ایران به دلیل قرار گرفتن در منطقه استراتژیک، در آینده هاب انرژی جهان خواهد شد و توان صادرات گاز به اروپا و چین را نیز خواهد داشت.اظهار کرد: 70 درصد نفت جهان و 40 درصد گاز جهان در یک منطقه بیضی شکل و جمهوری اسلامی ایران در مرکز این بیضی قرار دارد و دارای موقعیت ممتاز است.

قائم مقام معاون وزیر در امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت گفت: خط لوله گاز ایران عراق و سوریه می تواند گاز ایران را به سوی اروپا ارسال کند.

هاشمیان ادامه داد: در مسیر شرق نیز گاز ایران کشورهای افغانستان، پاکستان هند و چین را می تواند پوشش دهد و خط لوله صلح توانایی آن را دارد که گاز ایران را به چین برساند.

مزایای بورس در شفافیت و تاثیرگذاری در بازارهای نفت

علی اصغر عرشی، مشاور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، در این همایش با اشاره به مزایای بورس در شفافیت و تاثیرگذاری در بازارهای نفت اظهار کرد: نفت خام و دیگر فرآورده های نفتی با توجه به پتانسیبل های موجود در کشور می توانند در آینده از مزیت بورس استفاده کنند و بورس می تواند فرصت های مناسبی را برای توسعه صنعت نفت و تجارت آن ایجاد کند.

وی افزود: مکانیزم کنونی طراحی شده برای عرضه نفت و فرآورده ها در بورس ایران فیزیکی است، زیرا امکان نقد شوندگی در آن وجود دارد و تمام مقررات حاکم بر ابزارهای مالی از شریعت اسلام گرفته شده است.

مشتریان خارجی به خرید نفت ایران در بورس علاقه دارند

محسن قمصری مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران نیز در همایش ارتقای توان تولید با اتکا به کار و سرمایه ملی وجود سیستم ها و شبکه های بانکی که امکان ایجاد ارتباط بین المللی را دارند، همچنین پوشش های بیمه ای و مدیریت ریسک را از جمله مهم ترین زیرساخت های حضور مشتریان خارجی و داشتن بورس نفت بین المللی خواند و افزود: راه اندازی بورس بین المللی بدون وجود این ملزومات ناموفق خواهد بود.

قمصری با اشاره به هجمه های بین المللی برضد کشور که در ماه های گذشته بیشتر نیز شده است، تاکید کرد: در این شرایط، بورسی که زیرساخت های مناسب دارد، می تواند به عنوان ابزاری متفاوت برای فروش نفت باشد و به تامین بودجه های کشور کمک کند.

ساختار پژوهش و فناوری وزارت نفت مبتنی بر تجاری سازی فناوری است

دکتر محمدرضا مقدم معاون پژوهش و فناوری وزیر نفت همچنین در میزگرد دوم اولین همایش تخصصی صنعت نفت با عنوان ارتقای توان تولید با اتکا به کار و سرمایه ملی با بیان اینکه تجاری سازی یکی از مهم ترین حوزه های پژوهش و فناوری است که از 3 سال گذشته تمام ساختار پژوهش و فناوری وزارت نفت بر پایه آن بنا شده است.گفت: تجاری سازی فناوری های صنعت نفت در سال های اخیر به منظور دستیابی به تولید محصولی قابل قبول برای مصرف کنندگان مدنظر قرار گرفته است.

وی با اشاره به نقش نظام جامع راهبری پژوهش و فناوری و نوآوری وزارت نفت در تجاری سازی فناوری های صنعت نفت و ارتقای توان داخل و تاکید نمایشگاه هفدهم بر ارتقای توان ساخت داخل گفت: نسل اول پژوهش و فناوری ایده محور و نسل های بعدی راهنما هستند.

مقدم با تاکید بر این که زیرساخت های چرخه پژوهش و فناوری و تولید محصول در صنعت نفت ایجاد شده است، گفت: 65 درصد از ارزش یک طرح بستگی به کالا و تجهیزات آن دارد که راه اندازی سامانه یکپارچه خرید کالا توانست به این منظور بین دو حلقه عرضه و تقاضا اتصال برقرار کند.

تا پایان سال 91 قرارداد توسعه همه میدان های مشترک امضا می شود

احمد قلعه بانی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران نیز، در اولین همایش تخصصی صنعت نفت با عنوان ارتقای توان تولید با اتکا به کار و سرمایه ملی با بیان اینکه امسال قرارداد توسعه همه میدان های مشترک نفت و گاز کشور بسته می شود. حجم ذخایر نفت کشور را 155 میلیارد بشکه و ذخایر گاز کشور را 34 تریلیون مترمکعب اعلام و تصریح کرد: 42 درصد از مجموع منابع هیدروکربوری کشور را نفت و 58 درصد آن را گاز تشکیل می دهد.

معاون وزیر نفت از تولید روزانه 650 میلیون مترمکعب گاز در کشور خبر داد و گفت: با راه اندازی فازهای پارس جنوبی و تا پایان برنامه پنجم توسعه، این میزان به یک هزار و 472 میلیون مترمکعب افزایش خواهد یافت.

قلعه بانی در باره روند اجرای فعالیت های اکتشافی در کشور گفت: هنوز در 40 درصد خاک کشور اکتشاف منابع نفتی و گازی انجام نشده است و نقاط مرکزی از محورهای مهم انجام فعالیت های اکتشافی است.

معاون وزیر نفت از تامین 70 تا 75 درصد از تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت از داخل کشور خبر داد و افزود: بر اساس برنامه این میزان باید به 95 تا 98 درصد افزایش یابد.

معاون وزیر نفت گفت: روزانه یک میلیون و 700 هزار بشکه نفت در پالایشگاه های کشور پالایش می شود و با ظرفیت سازی های جدید در پالایشگاه ها، خوراک ورودی آنها به سه میلیون و 300 هزار بشکه افزایش خواهد یافت که بخشی از این خوراک را میعانات گازی و بخش دیگر را نفت تشکیل می دهد.

از دیگر نکات مهم دو روز نخست نهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز پالایش و پتروشیمی حضور گسترده شرکت های خارجی صنعت نفت و دیدگاه آنها درباره تحریم های اعمالی علیه صنعت نفت ایران است که در ادامه به بخشی از آنها پرداخته شده است:

ایران ظرفیت بالایی برای حضور در بازار جهانی نفت و گاز دارد

هونگ لیانگ یانگ، معاون مدیر عامل شرکت سینو استیل در بخش بازرگانی در حاشیه دومین روز برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی گفت: تحریم ها تاکنون تاثیری بر همکاری های نفتی ایران و چین نداشته است و همان طور که شاهد هستید، بسیاری از شرکت های چینی با وجود فشارهای غرب علیه ایران به همکاری خود با طرف ایرانی ادامه می دهند و قراردادهای زیادی بین دو کشور منعقد می شود.

نماینده شرکت سینو استیل یادآور شد: استفاده از ابزار تحریم علیه بخش های نفتی ایران به عنوان یکی از تولید کنندگان و صادر کنندگان اصلی نفت خام جهان، تاثیر نامطلوبی بر شرایط عرضه نفت در بازارهای جهانی و اقتصاد کشورهای مصرف کننده می گذارد، به طوری که می توان بالا رفتن هزینه های انرژی در جهان را یکی از این مشکلات بر شمرد.

نوآوری ایرانی ها در صنعت نفت و گاز قابل تحسین است

کلاوس دریتنپریس، مدیرعامل شرکت سوئیسی راین، در حاشیه دومین روز هفدمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی خلاقیت مهندسان و متخصصان صنایع نفت و گاز ایران را تحسین آمیز خواند و گفت: با وجود تحریم ها همچنان بسیاری از شرکت های نفتی بین المللی با شرکت های ایرانی همکاری می کنند، زیرا بازار نفت، گاز و پتروشیمی ایران دارای اهمیت جهانی است، از این رو شرکت های عمده نفتی جهان حاضر نیستند به سادگی این بازار جذاب را از دست دهند.

مدیرعامل شرکت راین با اشاره به قیمت های بالای نفت خام در بازارهای جهانی و تاثیر نامطلوب آن بر هزینه سوخت در کشورهای مصرف کننده به خصوص بخش هایی از قاره اروپا که این روزها با بحران اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند، گفت: تحریم و اعمال فشار بر ایران به عنوان یکی از نقش آفرینان اصلی بازارهای جهانی نفت، بر اقتصاد کشورهای مصرف کننده تاثیر نامطلوبی خواهد داشت.

دریتنپریس گفت: ایرانی ها انسان های خلاقی هستند، متخصصان و توانمندان داخلی این کشور در سال های اخیر پیشرفت های چشمگیری در عرصه های مختلف صنعت نفت داشته اند؛ به طوری که در برخی از بخش ها شاهد رقابت شرکت های داخلی ایران با شرکت های بین المللی هستیم.

افق روشنی پیش روی متخصصان نفتی ایران است

وای ایشی، مدیرعامل شرکت فیمکو با تاکید بر این که افق روشنی پیش روی متخصصان نفتی ایران است، گفت: شرکت فیمکو همچنان بر اساس نیازهای شرکت های ایرانی به عرضه تجهیزات و ماشین آلات اروپایی و ژاپنی به بازار نفت و گاز ایران ادامه می دهد.

مدیرعامل شرکت فیمکو ضمن انتقاد از سیاسی کردن مسائل بازار جهانی نفت، استفاده از مسائل اقتصادی به عنوان ابزاری سیاسی برای فشار بر کشورها را نامطلوب خواند و گفت: بی ثباتی اخیر در بازارهای جهانی نفت خام، تاثیر نامطلوبی بر شرایط اقتصادی و هزینه سوخت در جهان می گذارد.

تلاش سریلانکا برای جذب سرمایه گذاران نفتی ایرانی

ام.ام.زهیر، سفیر سریلانکا در ایران نیز در حاشیه برگزاری هفدهمین نمایشگاه صنعت نفت با اعلام این که این کشور امیدواری زیادی به جذب سرمایه گذاران ایرانی برای ساخت پالایشگاه در سریلانکا دارد، افزود: ما به دنبال افزایش واردات نفت خام از ایران هستیم.

وی تحریم های غرب برضد ایران را به منزله “فرصت” و نه “چالش” توصیف و تصریح کرد: ایران می تواند راه های مقابله با این تحریم ها را بیابد.

محمد بی. فوفانا سفیر جمهوری سیرالئون در ایران نیز نمایشگاه بین المللی نفت تهران را فرصتی مناسب برای نمایش توانمندی ها و دستاوردهای شرکت های نفتی جهان برشمرد.

فوفانا تصریح کرد: با توجه به نقش تاثیر گذار ایران در صنعت نفت جهان، تحریم و فشارها برضد ایران سبب افزایش قیمت های جهانی انرژی می شود و افزایش بهای نفت و گاز نیز دیگر بازارهای جهانی از جمله بازار کالا را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و از آنجا که سیرالئون یک کشور وارد کننده کالاهای مصرفی است، ادامه چنین شرایطی به اقتصاد کشورهایی مانند کشور ما ضربه می زند.

نماینده شرکت کره ای کیسول: تحریم ها دوام نخواهد داشت

سونگ-هوان جانگ، از مدیران شرکت کره ای کیسول (Kiswel) با اعلام این که حضور شرکت های خارجی در هفدهمین نمایشگاه بین المللی نفت نشان می دهد تحریم ها تأثیر و دوام زیادی نخواهد داشت، افزود: تحریم ها تأثیر جدی بر همکاری این شرکت با شرکت های ایرانی نداشته است.

توماس میخولیچ، نماینده شرکت اتریشی او.ام.وی در ایرا ن نیز اعلام کرد: با وجود فشارها و محدودیت های کشورهای غربی، این شرکت همچنان به حضور خود در ایران ادامه داده است.
ستاد وزارت نفت و 4 شرکت اصلی صنعت نفت در سالن شماره 8 نمایشگاه بین المللی نفت حضور دارند.

* 13

* 14

* 15

* 16

* 17

* 18

* 19

* 20

* 1

* 2
سومين روز از هفدهمين نمايشگاه بين المللي نفت،‌ گاز، پالايش و پتروشيمي با حاشيه‌هاي مختلفي همراه بود كه شايد جالب‌ترين آن‌ها تشكر گرم وزير نفت از اهالي رسانه باشد. همچنين در اين روز برنامه‌ريزي‌هاي ستاد برگزاري منظم‌تر شده بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، امروز پنجشنبه و روز تعطيلي خبرنگاران و رسانه‌ها بود اما با اين حال نشست خبري وزير نفت در هفدهمين نمايشگاه بين‌المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي براي صبح در نظر گرفته شده بود كه رستم قاسمي با اشاره به اين نكته از خبرنگاران قدرداني كرد و حتي به هنگام خروج از كنفرانس خبري هر يك از خبرنگاران كه مقابل او قرار مي‌گرفتند با لبخند و تشكر مجدد وزير مواجه مي‌شدند.

* نشست خبري وزير نفت تنها با همين يك حاشيه همراه نبود ازدياد خبرنگاران و حضور گسترده آن‌ها موجب شد كه در نيمه‌هاي اين نشست برخي خبرنگاران كه با تاخير به نشست رسيده بودند براي ورود به سالن با كمي مشكل مواجه شوند.

* در سومين روز نمايشگاه نفت اتفاقات ديگري هم افتاد كه از جمله آن‌ها مي‌توان به دعوت سرپايي و زباني برخي شركت‌ها از خبرنگاران اشاره كرد. برخي روابط عمومي‌ شركت‌ها خبرنگاران را هر جا كه مي‌ديدند به آن‌ها اعلام مي‌كردند كه تا دقايقي ديگر نشستي در محل غرفه‌شان برگزار مي‌شود.

* نمايش فيلم سه بعدي “عسلويه نگين درخشان” بزرگترين حوزه گازي دنيا در 9 سانس از ديگر برنامه‌هاي جالب نمايشگاه امسال بود كه با استقبال خوب مراجعه‌كنندگان مواجه شد.

* در غرفه‌اي كه مربوط به شركت‌هاي اصلي وزارت نفت است در بخش‌هايي مراجعان از روز اول نمايشگاه تاكنون با سوزش چشم مواجه مي‌شوند كه متصديان غرفه‌ها علت اين امر را احتمالا رنگ‌هاي استفاده شده در غرفه‌ها مي‌دانند.

* كتاب هفدهمين نمايشگاه بين‌المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي امروز در ميان حاضران نمايشگاه توزيع شد و در اختيار خبرنگاران نيز قرار گرفت.

* قلعه‌باني ـ مديرعامل شركت ملي نفت ـ كه با نوع برخودش با خبرنگاران در روزهاي گذشته اعتراض آنها را در پي داشت امروز با رويي گشاده از آنها دلجويي كرد. وي قرار است فردا (جمعه) در يكي از آخرين نشست‌هاي نمايشگاه پذيراي خبرنگاران باشد.

* 3

* 4

* 5

* 6

* 7

* 8

* 9

* 10

* 11

* 12

کاظم اکبرپور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران در آغاز نمایشگاه گفت: نمایشگاه هفدهم نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی نسل جدیدی از نمایشگاه ها را به نمایش گذاشته است و استقبال از نمایشگاه امسال به نحوی بود که بسیاری از شرکت کنندگان برای ثبت نام با مشکل رو به رو بودند. این عکس ها گزارشی است از روز دوم نمایشگاه، سالن حراست و غرفه بهداشت درمان صنعت نفت.

* 15

* 11

* 3

* 13

* 14

* 16

* 17

* 1

* 2

* 4

* 5

* 6

* 7

* 8

* 9

* 10

* 12

رستم قاسمی وزیر نفت صبح امروز (پنجشنبه 31 فروردین) پیش از نشست خبری خود با خبرنگاران از هفدهمین نمایشگاه نفت بازدید کرد.

* 6

* 5

* 4

* 3

* 2

* 1

* 13

* 15

* 10

* 11

* 12

* 7

* 8

* 9

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با حضور 1255 شرکت داخلی و خارجی از 44 کشور جهان و با رشد 10 درصدی کشورهای شرکت‌کننده با وجود افزایش فشار تحریم‌ها، امروز (پنجشنبه 31 فروردین) سومین روز خود را پشت سر گذاشت.

 

* 4

* 5

* 6

* 7

* 15

* 8

* 9

* 3

* 10

* 12

* 13

* 14

 

* 1

* 16

* 2

* 9

* 10

* 11

* 12

* 13

* 14

* 15

* 16

* 17

* 18

* 19

* 20

* 1

* 2

* 3

* 4

* 5

* 6

* 7

* 8

نوشته های مرتبط

یک نظر برای اخبار تصویری از نمایشگاه نفت و گاز تهران

  1. غزل
    اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۱

    با سلام
    واقعا خسته نباشید مطالب بسیار جامع و کامل بود ونمای کاملی از نمایشگاه را ارائه داه اید وعکسها نیز خیلی خوب انتخاب شده اند.با اینکه خیلی دوست داشتم در نمایشگاه شرکت کنم ولی متاسفانه فرصت نشد و از ارسال این پیام از شما ممنونم .موفق باشید

    رتبه دهید: Thumb up 2 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *