همایش ارتقا توان تولید با اتکا به کار و سرمایه ملی آغاز به کار کرد

بدضعیفمتوسطخوبعالی (5٫00 از 5)
Loading...

مراسم افتتاحیه این همایش با حضور مهندس رستم قاسمی، وزیرنفت، حجت الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی فرد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران و کارشناسان صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در حاشیه برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت در سالن خلیج فارس برگزار شد.

دکتر محمدرضا مقدم، دبیر همایش ارتقا توان تولید با اتکا به کار و سرمایه ملی در باره موضوع های مورد بررسی در این همایش گفت: پنل نخست این همایش به بحث صنعت نفت و تجارت بین الملل،  پنل دوم به تجاری سازی و ارتقا توان داخل، پنل سوم به بحث ارتقا ساختارها و روش های جذب منابع مالی و پنل چهارم که مهمترین پنل همایش نیز هست به ارائه عملکرد چهار شرکت اصلی وزارت نفت در حوزه اهداف همایش و جمع بندی اقدامات گذشته و آینده این شرکت ها اختصاص داده شده است.

مقدم همچنین افزود: دو سخنرانی نیز در این همایش انجام می شود که یکی از آن ها مربوط به قانون نفت و اختیاراتی است که این قانون برای وزارت نفت به ارمغان آورده و موضوع دیگر مربوط به منابع انسانی و ضرورت سبک سازی در این بخش از صنعت می شود.

وی با اشاره به اهمیت و حساسیت صنعت نفت که در سخنرانی‌های مقام معظم رهبری در دو نوبت بازدیدی که در سال گذشته از صنعت نفت داشته‌اند و همچنین سخنرانی‌های ابتدای امسال، تصریح کرد: امروز وظیفه سنگینی بر دوش صنعت نفت گذاشته شده از این رو این همایش می تواند فرصت کوتاهی باشد برای بررسی چالش ها و مطرح کردن خواسته ها و نیازهای صنعت در زمینه تولید ملی.

معاون پژوهش و فناوری وزیر نفت به دعوت از دانشگاهیان، پیمانکاران و شرکت های تولیدکننده نفتی، نمایندگان اقتصادی سفارتخانه و بسیاری از مدیران ارشد صنعت اشاره و اظهار امیدواری کرد که با حضور این طیف وسیع از مخاطبان بتوان نتایج مطلوب را از این همایش کسب کرد.

نوشته های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *