نخستين همايش ال.ان.جي ايران برگزار مي‌شود

بدضعیفمتوسطخوبعالی (3٫00 از 5)
Loading...

با حضور مديران ارشد وزارت نفت؛

نخستين همايش ال.ان.جي ايران با حضور مديران ارشد وزارت نفت، اساتيد دانشگاه‌ها، مديران و كارشناسان ارشد شركت‌هاي مرتبط با صنعت ال.ان.جي، در روز دوشنبه (2 آبان) در مركز همايش‌هاي بين‌المللي رايزن تهران برگزار مي‌شود.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نفت(MOP)، همايش ال.ان.جي ايران با هدف آشنايي با صنعت ال.ان.جي ايران و جهان، معرفي فرصت‌هاي مناسب سرمايه‌گزاري در صنعت ال.ان.جي و شناسايي فرصت‌هاي داخلي، منطقه‌اي و بين‌المللي براي توسعه صنعت ال.ان.جي برگزار مي‌شود.

از ديگر اهداف آن مي‌توان به تبادل دستاوردهاي جديد ميان متخصصان صنعت ال.ان.جي، طرح مشكلات صنعت ال.ان.جي در جامعه علمي كشور و ارائه ديدگاه‌هاي كديران ارشد و اساتيد در حوزه نفت و گاز در رابطه با ال.ان.جي اشاره كرد.

همچنين بررسي صنعت ال.ان.جي در جهان، ال.ان.جي در ايران – حال و آينده، ميني ال.ان.جي‌ در ايران، بازاريابي ال.ان.جي، نوسانات بازار ال.ان.جي، ال.ان.جي سوخت جايگزين، زنجيره تامين ال.ان.جي، FPSO، تامين مالي پروژه‌هاي ال.ان.جي و مزيت صادرات گاز از طريق حمل با كشتي، محورهاي اصلي همايش ال.ان.جي ايران خواهند بود.

براساس اين گزارش، تحولات دو دهه اخير در عرصه بازارهاي انرژي جهان پيدايش دورنمايي روشن‌تر براي صنعت LNG را به همراه داشته است.

اهميت روند رو به افزايش سهم اين حامل انرژي در تركيب انرژي مصرفي جهان و همچنين اهميت رو به افزايش آن در بازار جهاني گاز از يك سو و افزايش انگيزه شركت‌هاي بزرگ اروپايي به همكاري در پروژه‌هاي ال.ان.جي ايران و تسريع در بهره‌برداري از آنها از سوي ديگر، پژوهشگران و دست اندركاران اين صنعت را بر آن داشت تا با برگزاري اولين همايش ال.ان.جي ايران، حركت به سمت توسعه سريع‌تر اين صنعت به‌عنوان اصلي‌ترين روش انتقال گاز در مسافت‌هاي طولاني را آغاز كنند.

برنامه صدور نخستين محموله ال.ان.جي در بهار 92

در اين خصوص مهندس علي خيرانديش مديرعامل شركت مايع‌سازي گاز طبيعي ايران با اشاره به اين كه اين همايش با هدف آشنايي و اقناع بيشتر دست اندركاران داخلي حوزه نفت و گاز، مراكز علمي و دانشگاهي، مردم و نشان‌دادن مزايا و چشم‌اندازهاي اين صنعت مهم با تكيه بر فضاي داخلي برگزار مي‌شود، گفت: در اين همايش نمايندگان چندين شركت معتبر بين‌المللي هم حضور خواهند داشت.

وي از صدور اولين محموله ال.ان.جي ايران در اسفند سال آينده يا بهار سال 1392 مشروط به تامين منابع مالي كافي و به‌موقع خبر داد و تصريح كرد: برنامه‌ريزي شده تا آن زمان سهم شركت ملي نفت ايران از اين شركت به حدود 20 دصد كاهش پيدا كند و سهامدار اصلي آن با 80 درصد از كل سهام شركت، بخش خصوصي باشد.

مهندس خيرانديش درباره سياست‌هاي ايران در حوزه ال.ان.جي توضيح داد: شرايط خاص سياسي هرگز نتوانسته‌اند به كندي حركت ما در حوزه ال.ان.جي منجر شوند و تنها علت تاخير دراجراي اين پروژه‌ها افت محسوسي بود كه در سال 2008 در بازارهاي جهاني نفت به‌وجود آمد و موجب شد تا تزريق مالي با تاخير مواجه شود.

وي سياست‌هاي دولت در حوزه انرژي را تنوع در ارائه محصولات نفتي و گازي از جمله ال.ان.جي دانست و خاطرنشان كرد: به‌دنبال اين سياست برخورداري از همه گزينه‌ها براي توليد وصادرات نفت و گاز در برنامه مديران كشور قرار دارد.

نوشته های مرتبط

یک نظر برای نخستين همايش ال.ان.جي ايران برگزار مي‌شود

  1. saeed
    آذر ۲۸, ۱۳۹۰

    salam

    mamnun az sitetun

    رتبه دهید: Thumb up 0 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *