درصنایع نفت وپتروشیمی ،ازاصلاح الگوهای مصرف و حمایت از سرمایه و کارکشورمان چه خبر ؟!

بدضعیفمتوسطخوبعالی (بدون رتبه)
Loading...

با توجه به اينكه اين بخش تنها مربوط به مطالب علمي مي باشد و مي بايست تا در يكي از بخش هاي صنعت نفت و گاز قرار بگيرد مطلب شما با توجه به محتوي آن به بخش تالار گفتگوي سايت منتقل گرديد.

تا 24 ساعت آينده اين پست حذف مي شود

15 میلیون دلار صرفه جویی در حفاری چاه های نفت و گاز کشور

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از 15 میلیون دلار صرفه جویی در نتیجه شتاب بخشی به عملیات حفاری چاه های نفت و گاز در سال جهاد اقتصادی خبر داد.

حیدر بهمنی در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: کارکنان سختکوش این شرکت توانستند با پشتکار و همت مضاعف حفاری 45 حلقه چاه نفتی و گازی را در سال 90 درمجموع 451 روز زودتر از برنامه تعریف شده از سوی کارفرما به پایان برسانند.

وی افزود: حاصل این موفقیت افزون بر صرفه جویی، سبب شتاب در بهره برداری و تولیدی شدن این چاه ها شد که ماحصل آن درآمد اقتصادی قابل توجه برای کشور است.

بهمنی با اشاره به این که هم اکنون 71 دستگاه حفاری خشکی و دریایی این شرکت در نقاط مختلف کشور در حال حفاری چاه های اکتشافی، توسعه ای/توصیفی و تعمیری هستند، گفت: در سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری، سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده تلاش بر این است تا با همیاری و همکاری سازندگان داخلی شمار دستگاه های حفاری این شرکت را به 80 دستگاه افزایش دهیم.

وی به در دست ساخت بودن چند دستگاه حفاری خشکی و دریایی با استفاده از توانمندی های متخصصان ایرانی در صنایع داخلی اشاره کرد و افزود: در میان این دستگاه ها، ساخت دو دستگاه حفاری دریایی و یک دستگاه حفاری فوق سنگین خشکی (سوپر ریگ) در برنامه است.

بهمنی اضافه کرد: با ساخت و عملیاتی شدن هر دستگاه حفاری علاوه بر شتاب بخشی در پروژه های حفاری و ایجاد رونق مجتمع های صنعتی و کارگاه ها، دست کم برای 400 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم فرصت اشتغال ایجاد می شود.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران، سال 1390 را سالی موفق در عرصه صنعت حفاری ارزیابی کرد و افزود: حفاری و تکمیل 192 حلقه چاه و دستیابی به متراژ 454 هزار متر حفاری در کنار افزون بر 8 هزار مورد خدمات فنی و تخصصی بیانگر عزم و اراده کارکنان، بهره گیری شرکت از فناوری های روزآمد، ارتقای سطح دانش فنی و تخصصی مجموعه و رعایت نکات ایمنی و استانداردها تعریف شده در صنعت حفاری برای دستیابی به اهداف تبیین شده از سوی شرکت ملی نفت ایران و وزارت نفت در برنامه پنجم توسعه است.

شرکت ملی حفاری ایران، از شرکت های بالادستی تابع شرکت ملی نفت ایران است که افزون بر 90 درصد عملیات حفاری و خدمات تخصصی این صنعت به شرکت های نفتی در کشور را به عهده دارد.

 

نوشته های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *