در سرتا سر دنيا بيش از 500 يارد كشتي سازي و سكوسازي وجود دارد

بدضعیفمتوسطخوبعالی (بدون رتبه)
Loading...

500 یارد کشتی سازی و سکو سازی در سرتاسر دنیا وجود دارد ولی بیشترین حجم پروژه های فراساحل و عظیم ترین آنها تنها در 5 یارد مهم دنیا انجام می شود. نشریه بین المللی انرژی در گزارشی اقدام به معرفی این 5 یارد نمود ه ا ست که به عنوان بهترین و مجهز ترین یاردهای کشتی سازی بین المللی در سال 2010 شناخته شده اند . این مقاله به معرفی مختصر این یاردها می پردازد.

شرکت AMC با وجود چهار یارد در بوستون یکی از بزرگترین و مهمترین شرکتهای بین اللملی است که در ساخت و ساز تجهیزات حفاری نقش عظیم و موثری را ایفا می کند و تامین نیاز مندیهای متخصصان این صنعت را به آسانی و به سرعت فراهم می نماید. این شرکت تجهیزات تولیدی خود را به صورت پکیچهایی ارائه می نماید و به مشتریان منحصر به فرد خود در سراسر دنیا و در بازارهای جهانی عرضه می کند.
شرکت AMC در سال 1994 تاسیس گردید و در سالهای اخیر در تامین تسهیلات مورد نیاز در انجام فعالیتهای حفاری نقش بسیار مهمی را به خود اختصاص داده است. این شرکت بدون واسطه و مناسب با تقاضای مشتریان و با استفاده از پرسنل مجرب و ورزیده خود در زمینه های تعمیرات و نگهداری تجهیزات حفاری، خدمات لازم را به متقاضیان ارئه می نماید . همچنین براساس مشخصات فنی ارائه شده از سوی مشتریان این شرکت قادر به تهیه و تامین تجهیزات و دستگاههای حفاری سفارش داده شده می باشد.
انجمن پترولیوم آمریکا( (API بعد از بررسی فعالیتهای AMC از نظر کیفتی و فنی ، گواهینامه های استانداردهای فنی وتضمین کیفی را به این شرکت اعطا نموده است. تقاضای روز افزون مشتریان جهت خرید پکیج های تجهیزات حفاری کلید موفقیت و راز تداوم ارائه خدمات توسط این شرکت در سراسر دنیا ست .
تمامی تجهیزات حفاری ساخته شده توسط این شرکت مثلا دکل های تمام مکانیکی و یا تمام الکترونیکی دارای ضمانت یکساله هستند و البته ارائه خدمات ویژه مهندسی ، تعیین زمان دقیق تحویل پروژه که معمولا با ارزیابی پروژه های قبلی در زمینه آماده سازی و تجهیز دکل ها محاسبه می گردد را نیز شامل میشود. تمامی فرآیند های ساخت و تجهیز ساخت این دکل ها مطابق با استاندارد های API صورت می پذیرد.

شرکت مهندسی AKD در سال 1955 تاسیس گردیده است و پایگاه اصلی ارائه خدمات کیفی ساخت دربازارهای سافولک انگلیس است . در سال 2004 فعالیتهای این شرکت تسهیلات مدرن تری را در اختیار متقاضیان قرار داد و هم اکنون قادر به انجام کلیه عملیات ساخت ازطراحی گرفته تا مونتاژکردن قطعات وانجام تست مطابق با استاندارهای مربوطه و دارا بودن گواهی تضمین کیفیت با رعایت اصول ایمنی وبهداشت و بررسی تاثیرات محیط زیستی آن می باشد.
یارد AKD در مساحتی بالغ بر 2000 متر مربع ساخته شده است که ظرفیتی بالغ بر 100 تن دارد اما با احتساب فضای باز اضافی اسکله این ظرفیت به 500 تن نیز می رسد. در طول اسکله متخصصان جوشکاری مطابق با استاندارها ی AWS D1.1, EEMUA,ASME 1X و نوروسک ، ضمن رعایت اصول و نکات بهداشت و ایمنی ، جوشهای کربن استیل ، جو شهای ضد زنگ و جوش های مضاعف را انجام می دهند.

یارد ساخت باکری که نام قبلی ان ترانس باکری است که در سال 1985 با امضاء قرارداد جوینت ونچر بین باکری و برادران اندونزیایی و ترنفیلد استرالیا تاسیس شد. در سال 2003 کل سهام شرکت متعلق به باکری بود که با استفاده از این امتیاز توانست در مقایسه با رقیبانش به رشد و توسعه چشمگیرتری در صنعت مهندسی و ساخت نائل گردد.
ارائه خدمات این شرکت در سرحد مرزی کشورهای جاکارتا و اندونزی سبب شده است که تیم کارشناسی آن با بهره برداری از ظرفیت صادراتی اسکله که بالغ بر 2500 تن است از طریق صدور مستقیم کالا به مشتریان خارجی مصالح مورد نیاز خود را تهیه نماید.این شرکت در طی سالهای فعالیت خود پروژ های متفاوت وبسیاری شامل ساخت لنگر های پیچشی استوانه ای برای پروژ هایCASCADE- CHINTOOK STP وپروژه شالوده توسعه ساخت GUNUNG SALAK GEOTHERMAL FIELD برای UNOCAL GEOTHERMAL اندونزی را در دست اجرا داشته است . جدای از حجم وسیع پروژه های در دست انجام توسط این شرکت، رعایت بهداشت و ایمنی کاربردی سبب شده است که OHSAS به این شرکت اهدا شود.

گروه مهندسی و ساخت هری ما بخشی از گروه مهندسی هری ما گروه مهندسی ساخت هری ماست که عهده دار ساخت سازهای نفت و گاز فراساحل هستند که خدمات انرژی را ارائه می دهند . این شرکت دارای سه یارد ساخت و کارگاهای ساخت می باشد و شرکت ارائه خدمات مهندسی آن در سراسر جهان فعال است.عملکرد این شرکت در جایگاه بین المللی شناخته شده است و گستره خدمات آنHFG را قادر به رفع موانع موجود در انجام پروژ ها همزمان در مقاطع ساخت واحد مانند جکت ها، تاپسایتها، مدل های نمونه ساختمانی کرده است در حالی که شرکت تابعه GROOTINT GRP SYSEM خدمات متفاوت اضافی تری را در صنایع شیمیایی وخدمات شهری ارئه می دهد. این شرکت در سال 1948 در ونزوئلا از زمان اکتشاف نفت و گازدر دریای شمال تاسیس شد. امسال هری ما تنها در زمینه صنایع نفت و گاز فعالیتهای بیشماری داشته است از جمله همکاری با RWE DEA UK SNS Ltd جهت تامین خدمات مهندسی، خرید و ساخت.

دریک سرویسس این شرکت مهندسی و ساخت نفت و گاز بین المللی خدمات صنعتی متفاوتی را از جمله ساخت بطورکلی ، مهندسی و مدیریت پروژ ها ونیز ارئه تسهیلات جهت امور ساخت فراساحل ارائه را می نماید. با توجه به گستره موفقیت های کسب کرده و تاییدیه های معتبر از جمله API 4F و 8C, ISO 9001:2000,API Q1,IRATA و OPITO خدمات DSL در دنیا مشهور شده است.هسته اصلی فعالیتهای این شرکت شامل مجموعه خدمات جدید مهندسی دکل و حفاری و خدمات در حوزه تعمیرات می باشد. شرکت DSL منابع مهندسی بی شماری برای کمک به طراحی و تامین نیازمندی های ساخت دارد.بسیاری از پروژ های اخیر این شرکت شامل نصب و سوار کردن و تعویض بوم 40 متری در آبهای عمیق MILLENNIUM ، همچنین ساخت محل اسکان سرنشینان دکل برای MAERSK و سوار کردن برج چاه کنی در سنگاپور می باشد.

نوشته های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *