منطقه پنج عملیات انتقال گاز

بدضعیفمتوسطخوبعالی (4٫50 از 5)
Loading...

آدرس:
شيراز، انتهاي بلوار باهنر جنوبي، كمربند احمد آباد، جنب پمپ بنزين فلاح نژاد
صندوق پستي: 71785174
تلفن: 8407776، 8403800-0711
فاكس: 8407776-0711
وب سايت:www.nigc-5thdist.ir

آشنایی با منطقه

در مسيري به طول 4500 كيلومتر ، خطوط انتقال گاز ، به قطرهاي 4 الي 56 اينچ امتداد يافته تا جريان گاز، از دورترين نقاط كشور به مناطق شهري و روستايي انتقال يابد…

اين خطوط كه در سطح استانهاي فارس، بوشهر، كهكيلويه و بويراحمد و بخشي از خوزستان پراكنده است، روزانه بيش از 400 ميليون مترمكعب گاز را ، از پالايشگاههاي عسلويه در منطقه پارس جنوبي ، فجرجم در كنگان، دالان در فراشبند و پارسيان در خوزي مهر فارس دريافت و از طريق خطوط لوله و تأسيسات تقويت فشار، به اقصي نقاط كشور و مبادي مصرف انتقال مي دهد.

بي ترديد، خطوط انتقال گاز ، شريان حيات بخش گازرساني ، و تأسيسات تقويت فشار ، قلب تپنده آن محسوب مي شود. به همين دليل نظارت و برنامه ريزي اين امور بسيار مهم است.

انتقال اين ذخاير و منابع از منطقه جنوب غربي كشور و سواحل خليج فارس بعنوان گلوگاه انتقال حدود 70 درصد انرژي گازي ، بسيار حايز اهميت و استراتژيك است ، كه بخشي از اين مأموريت خطير توسط پرسنل شريف منطقه پنج انجام مي شود.

همچنين ، نگهداري ، تعميرات و بهره برداري از اين شريان حيات بخش در استمرار بلاوقفه انتقال كلان روزانه ميليون ها مترمكعب گاز ، در اين منطقه عملياتي نيز ، تحت نظارت مديريت منطقه پنج عمليات انتقال گاز صورت مي پذيرد.

استعداد سازماني اين شركت با فعاليت 533 سمت تخصصي ، پويا و سازنده در انجام وظيفه بطور شبانه روزي ادامه داشته و كاركنان زحمتكش اين شركت با همت و پشتكار در مسير خدمتگزاري به ميهن اسلامي پيشگام هستند.

حوزه عملياتي منطقه پنج از استان بوشهر، جنوبي ترين منطقه ساحلي آبهاي گرم و نيلگون خليج فارس با دماي بيش از 50 درجه سانتي گراد شروع مي شود ، آنگاه با عبور از بيابانهاي خشك و بي حاصل و گذر از رودخانه هاي وحشي جنوب استان فارس و بخشي از استان كهكيلوي و بوير احمد، در ارتفاعات سلسله جبال سفيدپوش زاگرس ، تا بيش از 2600 متر از سطح دريا را در مي نوردد و راه خود را تا حريم حوزه استحفاظي ، با منطقه دو عمليات ( اصفهان ) ادامه مي دهد.

بي شك ضمانت انتقال گاز در چنين مسيرهاي صعب العبور، جز با رعايت اصول استاندارهاي بين المللي و ضوابط عملياتي ميسر نمي شود ، در اين مراحل ، كاركرد شبانه روزي تأسيسات تقويت فشار گاز و از همه مهمتر وجدان كاري و از خودگذشتگي كاركنان منطقه ، بسيار حائز اهميت است.

ساختمان مركزي اين منطقه ي عملياتي ، در ضلع جنوبي شهر شيراز و در جوار جاده ي كمربندي در زميني به مساحت 5/6 هكتار و زيربناي تقريبي 14420 مترمربع احداث گرديده و مشتمل بر واحدهاي ستادي و عملياتي است! كارگاههاي تعميراتي ، امكانات رفاهي و فرهنگي، فضاي سبز مناسب و ايمني بهداشت محيط زيست از ويژگي هاي مهم اين مركز است.

اين مركز به طور كلي مسئوليت هدايت و سياست گذاري نگهداري و تعميرات خطوط انتقال در 3 استان حوزه استحفاظي و بهره برداري از تأسيسات تقويت فشار گاز را ، عهده دار بوده و بر امور پرسنلي و برنامه ريزي مهندسي و فرهنگي ، نيز اشراف دارد.

امور مالي، امور كالا، مخابرات و تلمتري ، روابط عمومي ، امور حقوقي و قراردادها، بازرسي فني ، ايمني بهداشت ، محيط زيست و همچنين داراي سالن اجتماعات و آمفي تئاتر ، باندهلي كوپتر ، فضاي سبز و ديگر بناها مي باشد.

خط مشي منطقه پنج عمليات انتقال گاز

منطقه پنج عملیات انتقال گاز در محدوده استان های بوشهر ، فارس و کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یکی از حلقه های اتصال بین تولید و مصرف گاز طبیعی می باشد که وظیفه مهم دریافت گاز طبیعی از منابع تولید و پالایش و انتقال به مبادی مصرف و بهره برداری و نگهداشت و تعمیرات بخشی از سرمایه عظیم شرکت ملی گاز ایران در بخش انتقال گاز شامل تأسیسات تقویت فشار ، خطوط انتقال گاز ، تأسیسات حفاظت از زنگ و سایر تأسیسات ، دستگاه ها و ماشین آلات و ابنیه مرتبط با عملیات انتقال گاز و همچنین شبکه های مخابراتی و تلمتری به منظور برقراری ارتباطات عملیاتی مورد نیاز در مسیرهای خطوط انتقال گاز و تأسیسات تقویت فشار گاز و مرکز بهره برداری و تعمیرات خطوط لوله را از سال 1370 به صورت یکی از مناطق ده گانه شرکت انتقال گاز ایران به عهده دارد .

مدیریت ارشد سازمان با دستیابی به سیستم های مدیریتی ISO 9001 – 2007 ،ISO 14001 – 2004 ،
OHSAS 18001 – 2007 ، ISO TS 29001-2003 ، ضوابط و راهنمای H.S.E و یکپارچه نمودن این سیستم ها (IMS) برمبنای الزامات فوق الذکر خود را به موارد زیر متعهد می نماید :

1- آموزش مستمر و افزایش آگاهی کارکنان در زمینه ها ی تخصصی، فرهنگ مشاركت ، ایمنی و بهداشت، زیست محیطی و سیستم های مدیریتی و ارتقاء سطح کارآیی و بهره وری آنان با تفویض اختیار و شایسته سالاری

2- بازسازی ، بهسازی و نوسازی تأسیسات تقویت فشار و خطوط انتقال گازو سایر تأسیسات وابسته به منظور ارتقاء کمی و کیفی عملیات انتقال گاز در محدوده جغرافیایی منطقه .

3- دستیابی به کیفیت بالاتر خدمات از طریق استقرار سیستم های مکانیزه ، تجهیز شبکه ها ، تأسیسات و نگهداری و تعمیرات آنها .

4- شناسایی مخاطرات و جنبه های زیست محیطی و پیشگیری از بروز حوادث و آلودگی های زیست محیطی و اعمال کنترل های لازم به منظور کاهش حوادث و خطرات و آلودگی های زیست محیطی ناشی از فرآیندهای عملیاتی .

5- حفظ و تقویت ارتباط با مشتریان و تامين كنندگان و تلاش در جهت جلب رضایت آن ها .

6- دسترسی سریع و همه جانبه در جهت آمادگی و مقابله با شرایط اضطراری با حداقل ضایعات وحداكثر بهره وري.

مدیریت منطقه تلاش خواهد نمود که با برنامه ریزی ، هدایت و راهبری عملیات انتقال گاز با رعایت استانداردهای شرکت ملی گاز ایران و شرکت انتقال گاز ايران و استقرار سیستم های نوین مدیریتی و بهبود مستمر متناسب با نیازهای عملیاتی و برنامه های شرکت انتقال گاز ایران در جهت تحقق و عملیاتی شدن سیاست کلان شرکت ملی گاز ایران كه همانا جايگزيني گاز طبيعي به عنوان سوختي پاك با ساير حاملهاي انرژي است ، اقدام نمايد.

کلمات جستجو شده: ادرس اداره خط انتقال گاز فارس, منطقه 5 عملیات انتقال گاز

نوشته های مرتبط

3 نظر برای منطقه پنج عملیات انتقال گاز

 1. مسعود اسدی
  تیر ۳۱, ۱۳۹۱

  به نام خدا

  با عرض سلام و احترام:
  کتاب به عنوان یک هدیه ماندگار و ارزشمند همواره مورد توجه میهمانان، پرسنل و مشتریان شرکت ها و کارخانجات بوده است. در صورت تمایل به استفاده از کتاب به عنوان هدیه، مدیریت انتشارات پروان با کمال میل دیوان لسان الغیب حافظ شیرازی را به حضورتان ارائه می نماید.
  عنوان کتاب
  مشخصات کتاب
  قیمت

  دیوان حافظ وزیری/ قاب طلا کوب/ کاور طلا کوب/ کاغذ گلاسه 22000 تومان
  دیوان حافظ وزیری/ قاب طلا کوب/ کاور طلا کوب/ کاغذ تحریر 12500 تومان
  دیوان حافظ جیبی/ قاب طلا کوب/ کاور طلا کوب/ کاغذ گلاسه 11000 تومان
  دیوان حافظ جیبی/ قاب طلا کوب/ کاور طلا کوب/ کاغذ تحریر 8000 تومان
  دیوان حافظ نیم جیبی/ قاب طلا کوب/ کاور طلا کوب/ کاغذ گلاسه 7500 تومان
  دیوان حافظ نیم جیبی/ قاب طلا کوب/ کاور طلا کوب/ کاغذ تحریر 5000 تومان
  مشخصات این کتاب ارزشمند که به طرح زیبای گل مرغ اثر استاد اسماعیل نظری و شیوه خط استاد اخوین آراسته شده و با کاغذ مرغوب و آستر بدرقه معطر و چاپ چهار رنگ تولید شده است به شرح زیر می باشد:

  لازم به ذکر است که این دیوان حافظ زیبا به همراه کشف الابیات و شرح لغات دشوار در انتهای کتاب می باشد.
  جهت کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از 40% تخفیف ویژه با شماره تلفن های دفتر تماس حاصل فرمایید.

  آدرس: تهران/میدان انقلاب/خیابان شهید لبافی نژاد/مابین اردیبهشت و کارگر جنوبی/پلاک266/واحد1
  تلفن: 66956563 فکس: 66411999 همراه: 09121183900/09122758693

 2. سماک
  آبان ۲۱, ۱۳۹۰

  وارد وتامین کننده کلیه شیرالات پالایشگاهی پتروشیمی نیروگاهی نفت گاز تلفن 8 – 33982697 فاکس 33964661 – 09122015786

 3. محمد حدادی
  مرداد ۸, ۱۳۹۰

  با سلام
  با تشکر از وب سایت شما اطلاعات خوبی را منعکس کرده اید در صورت امکان مطالب به روز گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *