صفحه اصلی » بانک شرکت ها » شرکت های ایرانی » الف تا ی » شرکت کالای پتروشیمی
در حال مشاهده اطلاعات شرکت :
شرکت کالای پتروشیمی
جستجو در شرکت ها :

شرکت کالای پتروشیمی

آدرس:
واحد تهران، خیابان کریمخان زند ـ نرسیده به میدان هفت تیر ـ شماره ۳۴
کدپستی: ۱۵۸۴۸۹۳۵۱۱
فکس: ۸۸۸۲۸۹۸۴ – ۸۸۸۲۸۲۷۴
برای تماس با تلفن داخلی کلیه پرسنل میتوانید از شماره تلفن ۸۴۰۳۵۰۰۰ استفاده نمائید.

واحد ماهشهر، بندر امام خمینی – بلوار رازی – نرسیده به درب یک مجتمع پتروشیمی رازی – شرکت کالای پتروشیمی
صندوق پستی: ۸۱۸-۴-۶۳۵۶۵
کد پستی: ۴۹۶۹-۷۱۷-۶۳۵
تلفن: ۵۵۵۱۵ – ۰۶۵۲۲۶
فکس: ۵۵۵۲۰ – ۰۶۵۲۲۶

آشنایی با شرکت کالای پتروشیمی

شرکت کالای پتروشیمی در سال ۱۳۸۰ به عنوان یک شرکت تخصصی مادر به منظور تامین تجهیزات و اقلام موردنیاز مجتمع های پتروشیمی فعالیت خودر را آغاز نمود، با توجه به نظر مدیران ارشد صنعت پتروشیمی خصوصا معاون وزیر نفت در پتروشیمی فعالیتهای خود را در تهران، ماهشهر و عسلویه تعمیم داد. استفاده از روش های علمی مطابق با استانداردهای جهانی با بررسی وضعیت و عملکرد شرکتهای پیشرو در عرصه بین المللی مانندف سابیک، تومن و.. در ارائه خدمات انبارداری ، تدارکات و خریدهای داخلی و خارجی شرکت کالای پتروشیمی را در بازارهای داخل کشور و بین المللی به مجموعه ای ممتاز و معتبر تبدیل کرده است.

شرکت کالای پتروشیمی مجموعه ای نوین در عرصه صنعت کشور به شمار میرود و تاثیرات شگرفی در کاهش هزینه فعالیتهای زنجیره تامین کالا دارد. یکی از شاخص های این شرکت، شتاب در رسیدن به اهداف مورد نظر بر رشد و توسعه آن بیفکنیم متوجه سیرصعودی تحسین برانگیز ان خواهیم شد.

مهمترین اهداف شرکت

اهم هدف های موردنظر این شرکت را میتوان به سه بخش تقسیم کرد:

۱- تغییرات ساختاری

باتوجه به اجرای سیاست کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و جدی شدن بحث خصوصی سازی، مدیریت مصمم است با استفاده از دانش و فن آوری جدید، فعالیتهای شرکت را به سمتی سوق دهد که بدون تکیه بر ارتباطات متداول بخش دولتی ، بتوان در عرصه اقتصاد داخلی و جهانی فعالیت نمود.

۲- ارتقای توانمندی شرکت

با وسیع شدن دایره فعالیت های شرکت، به موازات آن آموزش ، تبادل فن آوری و دست یابی به راهکارهای جدید، پویایی و رشد نیروی انسانی متخصص از لحاظ کیفی و کمی جزء اهداف مهم به شمار میرود. استفاده از نیروهای مجرب که در دل مجتمع های پتروشیمی رشد و پرورش یافته اند قدمی است در جهت تحقق این هدف مهم.

۳- سهیم بودن در رونق اقتصادی و تولید

یکی از اهداف مهم و موثرشرکت ، ارتباط مستقیم با صنایع پایین دستی و شرکتهای تولیدی میباشد، با استفاده از توانمندی شرکت های تولیدکننده داخلی ضمن تامین نیاز صنعت پتروشیمی، زمینه لازم برای ایجاد اشتغال، رشد و شکوفایی تولید کنندگان داخلی نیز فراهم میگردد.

آشنایی با واحدهای عملیاتی شرکت

۱- طبقه بندی کالا

از آنجاییکه هدف شرکت تامین کالا، مطابق با مشخصات فنی مورد نیاز متقاضی میباشد با درنظر گرفتن تنوع تجهیزات و قعات مصرفی، مشخصات فنی آنها نیز متغیر خواهد بود. به منظور ایجاد یک زبان مشترک بین بخش های مختلف زنجیره تامین کالا، بخش طبقه بندی کالا(کدگذاری کالا) اقدام به شناسایی و طبقه بندی فنی کالا مطابق با روش های استاندارد و بین المللی می نماید.

۲- عملیات انبارها

یکی از مدیریت های حائز اهمیت شرکت، مدیریت انبارها میباشد، سیستم انبارداری با روش های مدرن و علوم روز دنیا شاخصی است که شرکت به آن توجه خاص داشته است.

سازماندهی ، چیدمان و ثبت اطلاعات ورودی و خروجی ، شناسایی و تفکیک کالاهای فاقد تحرک و کم مصرف با استفاده از نرم افزارهای موجود به منظور دسترسی و شناسایی دقیق سریع اقلام، از جمله خدمات بهینه شرکت کالا به شمار آید.

۳- بازرگانی

مدیریت واحد بازرگانی به دوبخش خرید خارج و خرید داخل با اتکا بر واحد خدمات فنی کالا تفکیک میشود.

۱-۳ خرید خارج

این واحد آن دسته از کالاهایی را که امکان تامین انها در داخل کشور وجود ندارد را با استفاده از کارشناسان مجرب و با کیفیت و قیمت مناسب از خارج از کشورتهیه مینماید. خریدهای خرجی بیشتر از کشورهای اروپایی و شرق اسیا خصوصا ژاپن صورت میگیرد. دفاتر ICT در المان و PCC در لندن از جمله کانالهای ارتباطی مطمئن برای خرید و حمل محموله ها به شمار میروند.

۲-۳ خرید داخل

واحد خرید داخل در حال حاضر با سه گروه توانمند در تهران ، ماهشهر و عسلویه در راستای اهداف شرکت فعالیت می نماید، اما بنابراقتضای شرایط و اجرای بیشتر پروژه های نفت و گاز و پتروشیمی ، دامنه این فعالیت ها به نقاط دیگر کشیده خواهد شد. تسریع در تهیه و تامین کالا ،بررسی بازار و تامین اقلام با قیمت مناسب ، استفاده از تولیدات داخلی و همکاری با تولیدکنندگان ، تامین و نگهداری اقلام پرمصرف در انبار از اهداف اصلی این واحد به شمار میرود.

۳-۳ خدمات فنی

این واحد با بهره گیری از بخش منابع و کارشناسان فنی زبده خود نسبت به شناسایی فروشندگان و بررسی کیفیت کالای خریداری شده اقدام نموده و اطمینان کیفی در خرید را به نحو شایسته ای بالا می برد.

۴- ترخیص

مدیریت ترخیص همواره نقش مهم و موثری در انجام خدمات بازرگانی و خرید داشته است، به نحوی که عملیات سریع ، به موقع و دقیق بخش ترخیص میتواند فعالیتهای دیگر بخشهای مجموعه مانند، خرید، بازاریابی، انبارداری و … را بهبود بخشیده و درنهایت تکمیل کننده و ذخیر تامین کالا باشد. خدمات ترخیص و امور گمرگی در این شرکت با بیش از ۵۰۰ تن کالا در سال نقش مهمی را ایفا کرده است.

۵- سیستم های مکانیزه (IT)

این واحد با توجه به گستردگی حوزه فعالیت های شرکت کالای پتروشیمی در مناطق تهران ، ماهشهر و عسلویه ، با اقدامات مهمی چون اارئه سرویس های اینترنت و اینترانت ، تمرکز فعالیت نرم افزاری سیستم های مالی و خرید، استوار سیستم Office Station ، هدایت شرکت به سمت سازمانی بدو استفاده از کاغذ (Paper Less) توانسته نقش حساسی را در انسجام عملیات اجرایی شرکت ایفا نماید.

۶- بازریابی و فروش

شرکت کالای پتروشیمی در حال حاضر با انجام فعالیت هایی نظیر خدمات،خرید، حمل، انبارداری، طبقه بندی و ترخیص کالا در عرصه اقتصادی کشور حضور دارد. به منظور حفظ بازار و مشتریان فعلی و شناسایی بازارهای هدف، اداره بازاریابی و فروش خدمات ، فعالیت خود را با اهداف ذیل آغاز نموده :

– حضور مستمر در بازار و حفظ مشتریان موجود

– شناسایی ، تحلیل و ایجاد بازارهای جدید

– ورود به عرصه رقابت در صنایع

– استمرار همکاری با مشتریان بالفعل

– افزایش سهم بازار در آینده

هدف های فوق که در راستای سیاستهای کلان شرکت میباشد، این اداره را ملزم میکند تا از طریق اخذ نظرات مشتریان بالفعل و تحلیل آن در بهبود عملکرد سازمان و تعامل منطقی با مشتریان گام بردارد.

قطعا پیاده سازی این استراتژی فرصت های ورود به بازارهای همسان و شناسایی متقابل در بازار به منظور برنامه ریزی های دراز مدت را فراهم حواهد آورد.

کلمات جستجو شده:

 • شرکت کالای نفت تهران
 • شرکت کالای پتروشیمی
 • کالای پتروشیمی
 • آدرس شرکت کالای پتروشیمی تهران
 • سیستمهای خرید و انبارداری درمناطق نفتخیزجنوب

یک نظر برای شرکت کالای پتروشیمی

 1. اسکندر نظری دهکردی
  آذر ۲۴, ۱۳۹۲

  با سلام اینجانب اسکندر نظری دارای مدرک کارشناسی حسابداری می باشم و مدت ۱۷سال سابقه رسمی در شرکت گاز استانی می باشم و متقاضی اشتغال در پتروشیمی های مستقر در عسلویه می باشم تلفن تماس ۰۹۳۶۷۳۶۷۶۱۲

  رتبه دهید: Thumb up 0 Thumb down 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>