صفحه اصلی » بانک شرکت ها » شرکت های ایرانی » الف تا ی » شرکت کالای پتروشیمی
در حال مشاهده اطلاعات شرکت :
شرکت کالای پتروشیمی
جستجو در شرکت ها :

شرکت کالای پتروشیمی

آدرس:
واحد تهران، خیابان کریمخان زند ـ نرسیده به میدان هفت تیر ـ شماره 34
کدپستی: 1584893511
فکس: ۸۸۸۲۸۹۸۴ – ۸۸۸۲۸۲۷۴
برای تماس با تلفن داخلی کلیه پرسنل میتوانید از شماره تلفن ۸۴۰۳۵۰۰۰ استفاده نمائید.

واحد ماهشهر، بندر امام خمینی – بلوار رازی – نرسیده به درب یک مجتمع پتروشیمی رازی – شرکت کالای پتروشیمی
صندوق پستي: 818-4-63565
کد پستی: 4969-717-635
تلفن: ۵۵۵۱۵ – ۰۶۵۲۲۶
فکس: ۵۵۵۲۰ – ۰۶۵۲۲۶

آشنایی با شرکت کالای پتروشیمی

شرکت کالای پتروشیمی در سال 1380 به عنوان یک شرکت تخصصی مادر به منظور تامین تجهیزات و اقلام موردنیاز مجتمع های پتروشیمی فعالیت خودر را آغاز نمود، با توجه به نظر مدیران ارشد صنعت پتروشیمی خصوصا معاون وزیر نفت در پتروشیمی فعالیتهای خود را در تهران، ماهشهر و عسلویه تعمیم داد. استفاده از روش های علمی مطابق با استانداردهای جهانی با بررسی وضعیت و عملکرد شرکتهای پیشرو در عرصه بین المللی مانندف سابیک، تومن و.. در ارائه خدمات انبارداری ، تدارکات و خریدهای داخلی و خارجی شرکت کالای پتروشیمی را در بازارهای داخل کشور و بین المللی به مجموعه ای ممتاز و معتبر تبدیل کرده است.

شرکت کالای پتروشیمی مجموعه ای نوین در عرصه صنعت کشور به شمار میرود و تاثیرات شگرفی در کاهش هزینه فعالیتهای زنجیره تامین کالا دارد. یکی از شاخص های این شرکت، شتاب در رسیدن به اهداف مورد نظر بر رشد و توسعه آن بیفکنیم متوجه سیرصعودی تحسین برانگیز ان خواهیم شد.

مهمترین اهداف شرکت

اهم هدف های موردنظر این شرکت را میتوان به سه بخش تقسیم کرد:

1- تغییرات ساختاری

باتوجه به اجرای سیاست کلی اصل 44 قانون اساسی و جدی شدن بحث خصوصی سازی، مدیریت مصمم است با استفاده از دانش و فن آوری جدید، فعالیتهای شرکت را به سمتی سوق دهد که بدون تکیه بر ارتباطات متداول بخش دولتی ، بتوان در عرصه اقتصاد داخلی و جهانی فعالیت نمود.

2- ارتقای توانمندی شرکت

با وسیع شدن دایره فعالیت های شرکت، به موازات آن آموزش ، تبادل فن آوری و دست یابی به راهکارهای جدید، پویایی و رشد نیروی انسانی متخصص از لحاظ کیفی و کمی جزء اهداف مهم به شمار میرود. استفاده از نیروهای مجرب که در دل مجتمع های پتروشیمی رشد و پرورش یافته اند قدمی است در جهت تحقق این هدف مهم.

3- سهیم بودن در رونق اقتصادی و تولید

یکی از اهداف مهم و موثرشرکت ، ارتباط مستقیم با صنایع پایین دستی و شرکتهای تولیدی میباشد، با استفاده از توانمندی شرکت های تولیدکننده داخلی ضمن تامین نیاز صنعت پتروشیمی، زمینه لازم برای ایجاد اشتغال، رشد و شکوفایی تولید کنندگان داخلی نیز فراهم میگردد.

آشنایی با واحدهای عملیاتی شرکت

1- طبقه بندی کالا

از آنجاییکه هدف شرکت تامین کالا، مطابق با مشخصات فنی مورد نیاز متقاضی میباشد با درنظر گرفتن تنوع تجهیزات و قعات مصرفی، مشخصات فنی آنها نیز متغیر خواهد بود. به منظور ایجاد یک زبان مشترک بین بخش های مختلف زنجیره تامین کالا، بخش طبقه بندی کالا(کدگذاری کالا) اقدام به شناسایی و طبقه بندی فنی کالا مطابق با روش های استاندارد و بین المللی می نماید.

2- عملیات انبارها

یکی از مدیریت های حائز اهمیت شرکت، مدیریت انبارها میباشد، سیستم انبارداری با روش های مدرن و علوم روز دنیا شاخصی است که شرکت به آن توجه خاص داشته است.

سازماندهی ، چیدمان و ثبت اطلاعات ورودی و خروجی ، شناسایی و تفکیک کالاهای فاقد تحرک و کم مصرف با استفاده از نرم افزارهای موجود به منظور دسترسی و شناسایی دقیق سریع اقلام، از جمله خدمات بهینه شرکت کالا به شمار آید.

3- بازرگانی

مدیریت واحد بازرگانی به دوبخش خرید خارج و خرید داخل با اتکا بر واحد خدمات فنی کالا تفکیک میشود.

1-3 خرید خارج

این واحد آن دسته از کالاهایی را که امکان تامین انها در داخل کشور وجود ندارد را با استفاده از کارشناسان مجرب و با کیفیت و قیمت مناسب از خارج از کشورتهیه مینماید. خریدهای خرجی بیشتر از کشورهای اروپایی و شرق اسیا خصوصا ژاپن صورت میگیرد. دفاتر ICT در المان و PCC در لندن از جمله کانالهای ارتباطی مطمئن برای خرید و حمل محموله ها به شمار میروند.

2-3 خرید داخل

واحد خرید داخل در حال حاضر با سه گروه توانمند در تهران ، ماهشهر و عسلویه در راستای اهداف شرکت فعالیت می نماید، اما بنابراقتضای شرایط و اجرای بیشتر پروژه های نفت و گاز و پتروشیمی ، دامنه این فعالیت ها به نقاط دیگر کشیده خواهد شد. تسریع در تهیه و تامین کالا ،بررسی بازار و تامین اقلام با قیمت مناسب ، استفاده از تولیدات داخلی و همکاری با تولیدکنندگان ، تامین و نگهداری اقلام پرمصرف در انبار از اهداف اصلی این واحد به شمار میرود.

3-3 خدمات فنی

این واحد با بهره گیری از بخش منابع و کارشناسان فنی زبده خود نسبت به شناسایی فروشندگان و بررسی کیفیت کالای خریداری شده اقدام نموده و اطمینان کیفی در خرید را به نحو شایسته ای بالا می برد.

4- ترخیص

مدیریت ترخیص همواره نقش مهم و موثری در انجام خدمات بازرگانی و خرید داشته است، به نحوی که عملیات سریع ، به موقع و دقیق بخش ترخیص میتواند فعالیتهای دیگر بخشهای مجموعه مانند، خرید، بازاریابی، انبارداری و … را بهبود بخشیده و درنهایت تکمیل کننده و ذخیر تامین کالا باشد. خدمات ترخیص و امور گمرگی در این شرکت با بیش از 500 تن کالا در سال نقش مهمی را ایفا کرده است.

5- سیستم های مکانیزه (IT)

این واحد با توجه به گستردگی حوزه فعالیت های شرکت کالای پتروشیمی در مناطق تهران ، ماهشهر و عسلویه ، با اقدامات مهمی چون اارئه سرویس های اینترنت و اینترانت ، تمرکز فعالیت نرم افزاری سیستم های مالی و خرید، استوار سیستم Office Station ، هدایت شرکت به سمت سازمانی بدو استفاده از کاغذ (Paper Less) توانسته نقش حساسی را در انسجام عملیات اجرایی شرکت ایفا نماید.

6- بازریابی و فروش

شرکت کالای پتروشیمی در حال حاضر با انجام فعالیت هایی نظیر خدمات،خرید، حمل، انبارداری، طبقه بندی و ترخیص کالا در عرصه اقتصادی کشور حضور دارد. به منظور حفظ بازار و مشتریان فعلی و شناسایی بازارهای هدف، اداره بازاریابی و فروش خدمات ، فعالیت خود را با اهداف ذیل آغاز نموده :

– حضور مستمر در بازار و حفظ مشتریان موجود

– شناسایی ، تحلیل و ایجاد بازارهای جدید

– ورود به عرصه رقابت در صنایع

– استمرار همکاری با مشتریان بالفعل

– افزایش سهم بازار در آینده

هدف های فوق که در راستای سیاستهای کلان شرکت میباشد، این اداره را ملزم میکند تا از طریق اخذ نظرات مشتریان بالفعل و تحلیل آن در بهبود عملکرد سازمان و تعامل منطقی با مشتریان گام بردارد.

قطعا پیاده سازی این استراتژی فرصت های ورود به بازارهای همسان و شناسایی متقابل در بازار به منظور برنامه ریزی های دراز مدت را فراهم حواهد آورد.

کلمات جستجو شده: شرکت کالای پتروشیمی, کالای پتروشیمی, شرکت کالای نفت تهران, شرکت کالای پتروشیمی تهران, شرکت کالای پتروشیمیتلفن دفتر اقای کشکولی, شرکت پتروشیمی میدان هفت تیر, شركت كالاي پتروشيمي, ساختمان کالای پتروشیمی, تداركات وامور كالا در پتروشيمي, اقای کشکولی چکاره ی شرکت کالای پتروشیمی تهران هستند, اقای کشکولی مدیر شرکت کالای پتروشیمی

جهت پیوستن به کانال تگرام ما اینجا کلیک کنید.

+ ثبت اطلاعات شرکت شما

شرکت های مرتبط

یک نظر برای شرکت کالای پتروشیمی

  1. اسکندر نظری دهکردی
    آذر ۲۴, ۱۳۹۲

    با سلام اینجانب اسکندر نظری دارای مدرک کارشناسی حسابداری می باشم و مدت 17سال سابقه رسمی در شرکت گاز استانی می باشم و متقاضی اشتغال در پتروشیمی های مستقر در عسلویه می باشم تلفن تماس 09367367612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *