صفحه اصلی » بانک شرکت ها » شرکت های ایرانی » الف تا ی » شرکت پتروشیمی بندر امام
در حال مشاهده اطلاعات شرکت :
شرکت پتروشیمی بندر امام
جستجو در شرکت ها :

شرکت پتروشیمی بندر امام

آدرس:
ماهشهر، بندر امام خمینی، صندوق پستی ۱۳۸
تلفن: ۲۵۵۲۲۰۸، ۲۵۵۲۲۰۴-۰۶۵۲
فاکس: ۲۵۵۲۲۹۰-۰۶۵۲

تاریخچه

فراز و نشیبهای اجرای طرح:
کارهای مقدماتی اجرای طرح نظیر خاکریزی، تسطیح زمین، شمع کوبی، ایجادساختمان های موقت، ایجاد تاسیسات، آب و برق و اسکله ها از اوایل سال ۱۳۵۳ به تدریج آغاز گردید.
عملیات ساختمان واحد های اصلی طرح که از سال ۱۳۵۵ آغاز شده بود،در اسفند ماه ۱۳۵۷ پس از پیروزی انقلاب اسلامی در حالیکه ۷۳ در صد پیشرفت نموده بود، متوقف گردید.
در سال ۱۳۵۸ اقداماتی جهت شروع مجدد کارها انجام گرفت ولی با وقوع جنگ تحمیلی در مهرماه ۱۳۵۹ و متعاقب آن خروج پیمانکاران ژاپنی از ایران، عملیات ساختمانی طرح بطور کامل متوقف گردید.
با پذیرش آتش بس و امکان از سر گیری عملیات ساختمانی ، شرکت ملی صنایع پتروشیمی مذاکرات متعددی جهت ادامه و تکمیل طرح با شرکای ژاپنی آغاز نمود که نهایتا پس از هفت دوره مذاکره بین طرفین ، شریک ژاپنی به بهانه اقتصادی نبودن طرح از ادامه کار خود داری و در پی آن قرارداد مفارقت بین طرفین در مهرماه سال ۱۳۶۸ به امضاء رسید و بدین ترتیب کلیه سهام آن به شرکت ملی صنابع پتروشیمی انتقال داده شد و نام شرکت پتروشیمی ایران ژاپن(IJPC)به شرکت سهامی پتروشیمی بندر امام (BIPC) تغییر یافت.

قرارداد مشارکت اولیه
در اریبهشت ۱۳۵۲ قرارداد مشارکتی بین شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و پنج شرکت ژاپنی با نمایندگی شرکت میتسویی و شرکاء منعقد و تحت عنوان شرکت سهامی پتروشیمی ایران ژاپن (IJPC) نامگذاری گردید.
هدف شرکت،تولید و ذخیره،حمل و نقل و بازاریابی،صدور الفین ها،پلی الفین ها آروماتیکها و سایر فرآورده های پتروشیمی بوده است.
نحوه مشارکت بطور کلی بین طرفین قرارداد ، مساوی ذکر شده و اعتبار آن برای مدت سی سال از تاریخ اجراو تابعیت شرکت ‹‹ایرانی›› پیش بینی شده بود.

بازسازی و تکمیل واحدهای مجتمع
به منظور اطلاع از وضعیت مجتمع پس از ۲۰ بمباران و حدود ۱۱ سال توقف، مقرر گردید که بررسی فنی جامعی انجام پذیرد.نتیجه حاصل از این بررسی، حاکی از وارد آمدن ۲۲ درصد خسارت به مجتمع بود.
پس از انجام مطالعات اولیه،گزارش فنی و اقتصادی طرح بازسازی مجتمع در آبان ماه ۱۳۶۸ آماده گردید.بر اساس این گزارش، بازسازی و تکمیل مجتمع از نقطه نظر فنی و اقتصادی، موجه تشخیص داده شد.
با توجه به مفارقت شرکای ژاپنی، شرکت ملی صنایع پتروشیمی با استفاده از شرکت های صاحب نام اروپایی در صنعت پتروشیمی و کارشناسان و پیمانکاران ایرانی، این مجتمع را طی یک برنامه پنجساله و در ۴ مرحله بازسازی و به بهره برداری رساند.واحد آروماتیک به عنوان آخرین واحد بازسازی شده، منحصرا توسط کارشناسان و پیمانکاران ایرانی بازسازی و راه اندازی گردید و هیچ شرکت یا فرد غیر ایرانی در آن نقش نداشته است.
با راه اندازی این واحد، کار بازسازی در این مجتمع عظیم به پایان رسید و پروژه های پارازایلین و MTBE که به عنوان بخشی از طرحهای توسعه ای پتروشیمی بندر امام مطرح شده بود، به مورد اجرا گذاشته شد و هم اکنون در حال بهره برداری است.

موقعیت جغرافیایی
مجتمع پتروشیمی بندر امام،در زمینی به مساحت حدود ۲۷۰ هکتار،در ضلع شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان به فاصله ۱۶۰ کیلومتری جنوب شرقی اهواز و ۸۴ کیلومتری شرق آبادان در منطقه بندر امام خمینی(ره) قراردارد.سهولت دسترسی به خوراک ، سوخت و مواد اولیه استفاده از امکانات جاده ای شبکه راه آهن و حمل و نقل دریایی،وجود فرودگاه،دسترسی به آب مورد نیاز و همچنین کـمک به توسـعه و عمران استـان خوزستان به عنوان قطـب صنعت پتروشیمی در کشور ، مهمتر اینکه ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری ازسوزانیده شدن گازهای همراه نفت ویژگیهایی است که انتخاب این مکان را توجیه می نماید.

کلمات جستجو شده:

 • پتروشیمی بندر امام
 • سایت پتروشیمی بندر امام
 • استخدامی پتروشیمی بندر امام
 • شرکت پتروشیمی بندر امام
 • استخدام پتروشیمی
 • پتروشیمی بندر امام خمینی
 • محصولات پتروشیمی بندر امام
 • استخدام پتروشیمی بندر امام
 • استخدامی پتروشیمی
 • yhs-fullyhosted_003

18 نظر برای شرکت پتروشیمی بندر امام

 1. علی مهمدی
  مهر ۲۰, ۱۳۹۳

  سلام من اهل مسجدسلیمان هستم دارای مدرک کاردانی کامپیوتر و جویای کار

  رتبه دهید: Thumb up 0 Thumb down 0

 2. رحیم محفوظیان
  مهر ۱۵, ۱۳۹۳

  با سلام اینجانب ساکن ماههشر هستم و متقاضی کار در پتروشیمی و دارای مدرک کارشناسی حسابداری با پنج سال سابقه کار…. شماره تماس۰۹۳۷۶۹۶۹۵۸۷

  رتبه دهید: Thumb up 0 Thumb down 0

 3. محسن
  شهریور ۲۸, ۱۳۹۳

  من لیسانس مهندسی شیمی صنایع پالایش دارم تقاضای کار دارم با نرم افزارهای pdms – aspen alus -auto cad اشنا هستم دوره کنترل کیفی رو هم گذراندم .لطفا پیگیر کارم باشید با تشکر

  رتبه دهید: Thumb up 0 Thumb down 0

 4. محسن
  شهریور ۲۸, ۱۳۹۳

  من لیسانس مهندسی شیمی صنایع پالایش دارم تقاضای کار دارم با نرم افزارهای pdms – aspen alus -auto cad اشنا هستم دوره کنترل کیفی رو هم گذراندم .لطفا پیگیر کارم باشید با تشکر

  رتبه دهید: Thumb up 0 Thumb down 0

 5. مجتبی کرمی زاده
  مرداد ۳, ۱۳۹۳

  من دارای لیسانس حسابداری هستم و متقاضی کار- بدون سابقه کار

  رتبه دهید: Thumb up 2 Thumb down 0

 6. کشیک
  خرداد ۷, ۱۳۹۳

  سلام عزیزانی که بومی هستند را استخدام کنید خوزستان به اندازه کافی نیروی بومی جهت اشتغال دارد عزیزانی که شهرستانی هستند لطفا تقاضای کارخود را شهرستان خودشان ارسال کنند باتشکر

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 4 Thumb down 0

 7. سید مرتضی موسوی
  اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۳

  با سلام . من متولد ماهشهر هستم با سابقه کار در فروشگاه نرم افزار و سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ و مدرک تحصیلی کامپیوتر , متقاضی کار هستم .

  رتبه دهید: Thumb up 2 Thumb down 0

 8. سمیه فلاحی
  اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۳

  با سلام اینجانب سمیه فلاحی لیسانس مهندسی محیط زیست-منابع طبیعی ساکن بندر ماهشهر متقاضی کار هستم.۰۹۳۹۴۹۹۸۴۴۸

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 4 Thumb down 0

 9. محمد
  اسفند ۱۱, ۱۳۹۲

  با سلام
  فارغ التحصیل کارشناسی ارشد شیمی تجزیه از دانشگاه صنعتی شاهرود با معدل ۱۶/۶ و کارشناسی شیمی محض از دانشگاه تبریز با دو سال سابقه کار و آشنا به دستگاههای آنالیز آزمایشگاهی و مدارک ICDL1 و ICDL2 از سازمان فنی و حرفه ای. تقاضای استخدام دارم.
  ۰۹۱۴۹۱۳۱۱۰۱

  رتبه دهید: Thumb up 5 Thumb down 2

 10. اميدحسين زاده مطوري
  بهمن ۲۹, ۱۳۹۲

  باسلام،
  امید حسین زاده مطوری هستم فارغ التحصیل کارشناسی شیمی از دانشگاه دولتی .
  در صورت نیاز آمادگی خود را برای کار اعلام میدارم.
  ۰۹۳۰۹۶۷۸۱۵۵
  o_mattory@yahoo.com
  باتشکر

  رتبه دهید: Thumb up 3 Thumb down 1

 11. مسعود
  بهمن ۲۱, ۱۳۹۲

  با سلام ودعای خیر
  اینجانب ساکن اهواز فارغ التحصیل در رشته ی مهندسی نفت دارای مدرک رایانه کار درجه ۱و۲وبه زبان انگلیسی تسلط داشته وهمچنین دوره های کارآموزی خود را به مدت ۲ماه در شرکت پیراحفاری ایران سپری کردم.
  ۰۹۳۷۲۴۶۶۴۹۸
  با تشکر

  رتبه دهید: Thumb up 3 Thumb down 0

 12. جلال عبادی
  بهمن ۱, ۱۳۹۲

  سلام من جلال عبادی ساکن ماهشهر دارای مدرک کاردانی الکتروتکنیک و دانشجوی مهندسی برق قدرت و دارای مدرک کامپیوتر و آشنا با نرم افزار مطلب در خواست کار دارم باتشکر

  رتبه دهید: Thumb up 2 Thumb down 0

 13. ملینا
  دی ۲۷, ۱۳۹۲

  باسلام خانمی هستم متقاضی نیازمندشغل ساکن بندرامام دارای لیسانس حسابداری باسابقه کاردرپست بانک شماره تلفن۰۹۱۶۹۲۸۶۸۷۴

  رتبه دهید: Thumb up 3 Thumb down 0

 14. اسما آموزگاران
  دی ۲۶, ۱۳۹۲

  متقاضی کار کارشناس ارشد شیمی آلی دارای ۵سال سابقه تدریس

  رتبه دهید: Thumb up 2 Thumb down 1

 15. مهرزاد
  دی ۱۲, ۱۳۹۲

  من مهرزاد هستم فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی همچنین تسلط کامل به ترم افزار های hysys_aspen_ACDl_auto cad همچنین دارای یک سال سابقه کار می باشم شماره تلفن تماس: ۰۹۱۶۸۱۴۵۶۲۲

  رتبه دهید: Thumb up 2 Thumb down 2

 16. سمیرا محمدی
  دی ۵, ۱۳۹۲

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  رتبه پایین. رتبه دهید: Thumb up 0 Thumb down 3

 17. محمد نبی موسوی
  آذر ۲۲, ۱۳۹۲

  با عرض سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی شیمی کاربردی هستم و دارای مدرک رایانه کار درجه ۱و۲ از فنی و حرفه ای و همچنین مدرک آنالیز دستگاهی ( HPLC- GC- UV- IRاز جهاد دانشگاهی شریف میباشم، لطفا در صورت نیاز تماس حاصل بفرمایید.
  m_nabi6536@yahoo.com
  ۰۹۳۸۷۳۶۰۴۵۰

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 7 Thumb down 0

 18. الیاس البوغبیش
  آذر ۲۲, ۱۳۹۲

  باسلام.متولد ماهشهر هستم.دارای لیسانس ایمنی صنعتی(hse)متقاضی شغل.۰۹۳۶۱۱۷۵۹۵۳

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 6 Thumb down 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>