صفحه اصلی » بانک شرکت ها » شرکت های ایرانی » الف تا ی » شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران
در حال مشاهده اطلاعات شرکت :
شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران
جستجو در شرکت ها :

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران

آدرس:
تهران – خیابان ایرانشهر شمالی – نبش خیابان برادران شاداب – پلاک ۱
تلفن: ۹ -۸۸۳۲۰۸۸۰-۰۲۱
شماره نمابر: ۸۸۳۲۱۰۶۰-۰۲۱
کد پستی: ۱۵۸۳۷۴۶۹۱۱
وب سایت: www.niopdc.ir

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در یک نگاه

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در سال ۱۳۰۷ (۱۹۲۸میلادی)  تشکیل شده و بیش از ۸۰ سال است که  در امر تامین و توزیع فرآورده های نفتی کشور فعالیت دارد. 

ا ین شرکت با سرمایه ۰۰۰/۵۰۰/۱۷۱/۴۷۷/۱۱ ریال با دارا بودن ۸۲۰۲ نفر پرسنل سازمانی، ۳۷ منطقه (عمدتا”در مراکز استان ها)، ۲۳۲ ناحیه (در مراکز شهرستان ها)، ۸۶ انبار ذخیره سازی فرآورده های نفتی با ظرفیت حدود۱۱ میلیارد و پانصد میلیون لیتر،بیش از ۲۸۵۰ جایگاه عرضه سوخت (۲۰۰ شرکتی +۲۶۰۰اختصاصی)،۴۵مرکز سوختگیری هوایی و بهره گیری از حدو ۱۵ هزار دستگاه نفتکش و گازکش و همچنین استفاده از مخزن دارهای راه آهن ، خطوط لوله انتقال فرآورده و کشتی های سوخت رسان ، روزانه بیش از ۲۲۰ میلیون لیتر انواع فرآورده های نفتی را در سراسر کشور توزیع می نماید. عمده این فرآورده ها از ۹ پالایشگاه داخلی و مابقی نیز از بازارهای بین المللی تامین می گردد.

این شرکت به منظور پاسخ گوئی به بازار مصرف داخلی و بین المللی با تخصیص ۴۴۱/۲۹۳/۹ میلیون ریال اعتبار، توسعه امکانات ذخیره سازی و توزیع خود را با  احداث ۹ انبارنفت جدید و ۵۹ دستگاه مخزن با ظرفیت ۱/۶ میلیارد لیتر در ۲۲ محل و ۴ باب جایگاه سوخت گیری هواپیمایی، از سال ۸۷ آغاز نموده تا ظرفیت ذخیره سازی فرآورده های نفتی را به ۱۸ میلیارد لیتر در سال ۱۳۹۱ برساند که بسیاری از این طرحها در پایان سال ۸۸ به بهره برداری رسید و مابقی در حال اجرا است.

دست یابی به فن آوری های پیشرفته و روزآمدسازی کلیهفعالیت های عملیاتی و اداری با هدف احراز رتبه اول در سطح منطقه ، از جمله برنامه هایی است که این شرکت به طور جدی به آن توجه داشته و برای تحقق آن با دانشگاهها و سایر موسسـات تحقیقاتی در زمینه اجرای ده ها پروژه دانشــجویی و  پژوهشی  همـکاری   می نماید.

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در راستای ارتقاء بهره وری و تعالی سازمانی خود ، در حال پیاده نمودن  مدل تعالی سازمانیEFQM  می باشد.

 

فعالیت های داخلی : 

جدول توزیع فرآوردهای نفتی در سال۸۸

فرآورده

روزانه

جمع کل سالانه

لیتر

تن

لیتر

تن

گاز مایع

-

۴۳۱/۷

-

۳۱۵/۷۱۲/۲

بنزین

۰۰۰/۱۰۰/۶۴

 

۰۰۰/۵۰۰/۳۹۶/۲۳

 

نفت سفید

۰۰۰/۷۰۰/۱۶

 

۰۰۰/۵۰۰/۰۹۵/۶

 

نفت گاز

۰۰۰/۶۰۰/۹۵

 

۰۰۰/۰۰۰/۸۹۴/۳۴

 

نفت کوره

۰۰۰/۸۰۰/۳۹

 

۰۰۰/۰۰۰/۵۲۷/۱۴

 

سوخت های

هوایی

ATK

۹۰۰/۸۰۱/۳

 

۰۹۶/۶۹۴/۳۸۷/۱

 

JP4

۵۶۶/۲۵۷

 

۷۵۷/۰۱۱/۹۴

 

۱۰۰LL

۶۷۶/۲

۷۶۴/۹۷۶

 

 

 

 

 

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با استفاده از نسل جدید تانکرها، ظرفیت حمل بنزین و سایر فرآورده های نفتی را از ۰۰۰/۳۰ لیتر در هر سفر به ۰۰۰/۳۳ هزار لیتر افزایش داده و با نوسازی ناوگان حمل و نقل خود ، سن ناوگان سوخت رسانی کشور را به حدود ۱۰ سال کاهش داده است.

فــــــروش فـــــــرآورده های نفتی توســـــط این شـــــرکت در سال ۸۸ به بیــش از ۰۰۰/۰۰۰/۲۰۰/۰۰۵/۱ لیتــــــــر با مبلــغ بیـــش از ۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۹۲ ریال بوده است.

سوخت رسانی به نیرو گاه های کشور یکی از مهم ترین وظایف شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران است. به عنوان نمونه در سال ۱۳۸۶ که زمستان آن با سرمای کم سابقه ای همراه بود، به طور متوسط روزانه ۲/۱۲ میلیون لیتر نفت گاز و ۲/۲۳ میلیون لیتر نفت کوره مورد نیاز نیروگاه های کشور توسط این شرکت تامین گردید.

فعالیت های بین المللی :

۱-      صادرات فرآورده های نفتی

صادرات فرآورده های نفتی یکی از فعالیت های اصلی شرکت می باشد. در سال ۱۳۸۶ در مجموع۰۰۰/۳۴۳ تن فرآورده ، شامل نفتگاز و نفت سفید و در سال ۸۷ در مجموع ۴۶۱/۴۹۷/۳ تن فرآورده شامل نفتکوره ، نفتای سنگین ، نفتگاز و نفت سفید و در سال  ۱۳۸۸  درمجموع ۵/۳ میلیون تن فرآورده شامل نفتکوره ، نفتا ، نفتگاز ،  نفت سفید، سوخت هواپیما، بنزین و گوگرد به ارزش ۰۰۰/۰۰۰/۷۰۰/۱ دلار توسط این شرکت صادر گردیده است.

شایان ذکر است که  از جمع کل فرآورده های صادراتی در سال ۱۳۸۸ مقدار ۹۲۲/۵۱۲ تن به ارزش تقریبی ۳۶۶ میلیون دلار ازطریق زمینی به کشور عراق صادر گردیده است.

۲-      سوخت رسانی به کشتی ها Bunkering

عملیات سوخت رسانی به کشتی ها در منطقه خلیج فارس یکی از حوزه های جدید فعالیت این شرکت است که از نیمه دوم سال ۸۵ با میزان فروش ۱۷۵۰۰ تن  نفت کوره آغاز شد و در سال ۸۶ با ۰۰۰/۰۳۰/۱ تن و در ســـــال ۸۷ با ۰۰۰/۱۵۰/۲ ادامــــه یافت و در ســـال ۱۳۸۸ به ۰۰۰/۳۸۶/۳ تن رسید.

این شرکت با توجه به ظرفیت های موجود در صنعت نفت ایران و افزایش میزان تقاضا در منطقه خلیج فارس و دریای عمان درنظر دارد فعالیت در زمینه سوخت رسانی به کشتی ها را تا سطح فروش ۴ میلیون تن سالانه توسعه دهد.

۳-      سوآپ

عملیات سوآپ گاز مایع ، بنزین ، نفتگاز و نفتکوره از کشورهای مشترک المنافع آسیای میانه به سواحل جنوبی کشور در خلیج فارس و سایر مناطق مرزی جمهوری اسلامی ایران از جمله فعالیت های شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران است.

شایان ذکر است که از سال۱۳۸۶ تاکنون حجم عملیات سوآپ انجام شده توسط این شرکت بالغ بر ۰۰۰/۱۰۰/۱ تن بوده است.

فعالیت های  بهداشتی، ایمنی و زیست محیطی :  

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در راستای خط مشی بهداشت ، ایمنی و محیط زیست خود مبنی بر تأمین و توزیع به موقع و مناسب فرآورده های نفتی بدون بروز حادثه، بدون ایجاد بیماری شغلی و بدون تخریب محیط زیست، حجم عظیم فعالیت های خود را با توجه ویژه ای به سلامت کارکنان، حفظ تأسیسات و حفا ظت از محیط زیست انجام داده و برای انطباق  برنامه های جاری و پروژه های آتی خود با الزامات بهداشت، ایمنی و محیط زیست ( HSE ) منابع مورد نیاز را در نظر گرفته و به کار می بندد.

 

این شرکت به منـظور اطمینان از انطباق کامـل فعـالیت های جـاری و آینــده خــود با ملاحـظات  HSE ، از سیستم های مدیریتی نظیر سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ( OHSAS 18001 ) و سیستم مدیریت زیست محیطی ( ISO 14001 ) بهره می جوید و به منظور انطباق کامل با نیازمندی های صنایع نفتی در زمینه HSE ، درحال استقـــرار سیستم مـــــدیریت بهداشت ، ایمنی و محیــــــط زیست  ( HSE-MS ) است و به این منظور پروژه های متعدد اجرایی را در بخش های بهداشت صنعتی ، ایمنی و آتش نشانی ، محیط زیست و آموزش، طراحی و اجرا  می نماید.

 

طرح کاهش ، هدایت ، انتقال و بازیافت بخار بنزین (کهاب) در مراحل مختلف ذخیره سازی، انتقال و توزیع این فرآورده نیز از جمله برنامه های در دست اقدام این شرکت است.

 

با اجرای این طرح که برای نصب تجهیزات آن در انبارهای نفت ، ناوگان حمل زمینی و جایگاه های عرضه فرآورده های نفتی ، حدود ۱۸۰ میلیارد تومان هزینه خواهد شد ، علاوه بر تحصیل ۶۰ میلیارد تومان سود مستقیم سالانه ، از صدمات زیست محیطی و فیزیولوژیکی ، با ارزشی معادل ۲۰۰ میلیارد تومان در سال جلوگیری به عمل خواهد آمد.

 

توسعه جایگاه های CNG  :

ارائه سوخت جایگزین به منظور کاهش واردات بنزین و کاهش آلودگی هوا در شهرهای بزرگ، دو عامل اصلی در شکـل‌گیری طرح   CNG در کشور  بـوده  است .  بـا تـوجه بـه اتفـاق  نـظـر  مسئولین  امـر  و    دست اندرکاران طرح CNG مبنی بر ضرورت ایجاد یک مدیریت متمرکز در کلیه زمینه‌های مرتبط با CNG و دستور مقام محترم وزارت در سال گذشته، شرکت‌ ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران که قبلاً در زمینه احداث و بهره‌برداری بخش عرضه CNG در جایگاه‌های دومنظوره ایفای نقش می‌نمود، به عنوان متولی اصلی طرح CNG در ارتباط با احداث و بهره‌برداری بخش عرضه CNG )دو منظوره و تک­ منظوره ( و همچنین تبدیل ناوگان حمل و نقل، فصل تازه‌ای از فعالیت‌های خود را در این زمینه آغاز نمود.

شایان ذکر است تعداد ۱۱۹۱ جایگاه  CNG تا پایان سال ۱۳۸۸ به بهره‌برداری رسید و امید است در سال  ۱۳۸۹ با بهره‌برداری از ۱۰ جایگاه بطور متوسط در هر هفته، امکان خدمت رسانی بیشتر به متقاضیان سوخت CNG فراهم گردد.

فن آوری اطلاعات و ارتباطات:  

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با تکیه بر بیش از ۸۰ سال تجربه  و  پشتوانه های علـمی و فـــنی خـویش در  سال های اخیر گام های بلندی در جهت دستیابی به دانش و فن آوری روز و استفاده از سیستم های جدید نرم افزاری و اتوماسیون فعالیت های خود برداشته است که بخشی از آنها عبارتند از:

سامانه هوشمند سوخت :

سامانه هوشمند سوخت یکی از بزرگترین و نادرترین پروژه های IT در سطح جهان است که در  سال های اخیر توسط این شرکت سرمایه گذاری و راه اندازی شده است . این سامانه در حال حاضر با بیش از ۱۷میلیون مشترک، اطلاعات سوختگیری خودروها را در ۲۸۵۰ جایگاه عرضه فرآورده های نفتی از تمام نقاط کشور به صورت مکانیزه جمع آوری و به منظور پردازش و تهیه گزارش های تحلیلی و آماری به یکی از بزرگ ترین مراکز داده کشور منتقل می نماید. در این طرح بیش از ۱۱۰۰ دفتر خدمات پشتیبانی کارت هوشمند سوخت وظیفه خدمت رسانی به مشترکین را برعهده دارند.

اجرای سامانه کارت هوشمند سوخت در سال های اخیر علاوه بر کنترل رشد مصرف فرآورده های نفتی، کاهش مصرف بنزین و نفتگاز را در پی داشته است ، به طوری که تا کنون بیش از ۱۱  میلیارد دلار از بابت کاهش واردات بنزین و نفتگاز صرفه جویی ارزی در برداشته است.

اهم فعالیت های سامانه هوشمند سوخت عبارتند از :

- طراحی ، پیاده سازی، نصب و راه انداری سایت اصلی و پشتیبانی مرکز داده جدید سامانه هوشمند سوخت با آخرین استانداردهای بین المللی

- توسعه سامانه پرداخت الکترونیک سوخت در ۷۵۰جایگاه عرضه سوخت

- طراحی و پیاده سازی نرم ا فزار ارتباط با مشتریان CRM) )  سامانه هوشمند  سوخت

- پیـاده سـازی طـرح منـطقه ای کردن سهمیه خــودروهای عمـومی و اجرای آزمایشی  آن در جـایگاه های سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی

- طراحی و اجرای فعال سازی نمایش و محاسبه  نرخ دوم  فرآورده  در نازل جایگاه ها

- طراحی اجرای کارت انرژی در جایگاه های CNG

- طراحی و اجرای کارت انرژی در جایگاه های LPG

- صرفه جویی به میزان ۸/۵ میلیارد لیتر در طول سال ۸۸

فن آوری اطلاعات و ارتباطات :  

سایر نرم افزارها و سیستم های مکانیزه :

مهم ترین نرم افزارها و سیستم های مکانیزه ای که هم اکنون در بخش های مختلف شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در حال بهره برداری می باشند عبارتند از:

سامانه فروش اینترنتی سوخت:  www.niopdcsell.com

این سامانه که با استفاده از خدمات بانک های کشور از دی ماه سال ۱۳۸۷ آغاز به کار کرده است، علاوه بر تسهیل خرید فرآورده های نفتی برای مشتریان و کاهش هزاران سفر درون و برون شهری از گردش نقدی میلیاردها تومان پول در کشور جلوگیری می نماید.

سامانه تجارت آسان :  www.tejaratasan.ir

این سامانه که از شهریور ماه سال ۱۳۸۸ آغاز به کار کرده است ، کلیه مراحل درخواست فرآورده های نفتی تاییدآن توسط شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران و سایر سازمان های ذیربط را تحت پوشش قرار می دهد، که علاوه بر تسهیل امور اداری از سفرهای درون شهری و برون شهری جلوگیری نموده و باعث کاهش هزینه های ملزومات  اداری نیز می گردد.

سامانه جامع پرداخت کرایه حمل و نقل (چهار مواد، ریلی، گازکش) :

این سامانه کلیه فرآیندهای پرداخت کرایه حمل و نقل از ابتدا تا تغذیه به سیستم مرکزی پرداخت کرایه را تحت پوشش قرار می دهد.

سیستم های اتوماتیک اندازه گیری مخازن :

به منظور کنترل مکانیزه فرآیند ذخیره سازی، اجرای پروژه Tank Inventory موسوم به LG/TG از سال ۱۳۸۵ آغاز شده است. با تجهیز تمامی مخازن انبارهای نفت شرکت به ادوات اندازه گیری اتوماتیک، موجودی مخازن و کمیت های سطح، دما و چگالی فرآورده توسط تجهیزات مذکور اندازه گیری می شود.

سیستم حفاظت الکترونیکی :

این سیستم شامل نصب دوربین مداربسته یا CCTV ، سیـستم پیچینگ و سیستم حفاظـت پیرامونی در تاسیسات به منظور   حفاظت الکترونیک آن هاست .

سیستم سازمان الکترونیکی

از این سیستم به منظور حذف کاغذ از چرخه مکاتبات و ثبت الکترونیک اطلاعات اداری استفاده می شود .

سیستم مکانیزه انبارهای نفت :

این سیستم کل فرآیند و عملیات انبارها شامل: رسید ، ارسال وکنترل موجودی فرآورده های نفتی انبارهای نفت را دربر می گیرد.

سیستم مکانیزه فروش : کل عملیات فروش فرآورده به مشتریان را با استفاده از این سیستم انجام می شود.

فن آوری اطلاعات و ارتباطات :

سیستم WGS  : این سیستم بطور اتوماتیک اطلاعات مربوط به بارهای بین راهی و تایید رسید بار را به مقاصد و مبادی ارسال می کند. همچنین درخواست مقاصد برای ارسال بار، از طریق این سیستم به مبادی ارسال می شود.

سیستم GPS :  از این سیستم برای اطلاع از  موقعیت نفت کش ها استفاده می شود.

سیستم    MF :  از این سیستم برای ثبت و نگهداری سوابق آموزشی پرسنل استفاده می شود.

سیستم تسهیلاتی TA :  از این سیستم برای پرداخت کرایه حمل به نفتکش ها استفاده می شود.

سیستم ACC  : کلیه عملکرد مالی شرکت با استفاده از این سیستم به انجام می رسد.

سیستم ناوگان حمل و نقل : کلیه اطلاعات مربوط به ناوگان حمل و نقل و پیمانکاران حمل و نقل زمینی به صورت متمرکز در این سامانه در هر لحظه در دسترس می باشد.

نظام پیشنهادها :

نظام پیشنهادهای شرکت ، به منظور تقویت روحیه مشارکت جویی در سطوح مختلف شرکت و تعامل بین کارکنان و مدیران ایجاد گردیده است.

نظام پیشنهادها با دریافت پیشنهادات واصله توانسته است به صرفه جویی قابل توجهی دست یابد.

سایت  www.suggests.ir آماده پذیرش پیشنهادهای  همکاران در سطح  کشور  و  جهان  می باشد. پورتال اطلاع رسانی این سایت نیز جهت تبادل اطلاعات و نشان دادن آخرین وضعیت نظام پیشنهادهای شرکت در حال فعالیت است.

کلمات جستجو شده:

 • www niopdcsell com
 • www niopdcsell ir
 • خرید اینترنتی سوخت
 • niopdcsell ir
 • سازمان فرآوردهای نفتی
 • خرید اینترنتی بنزین
 • خریداینترنتی سوخت
 • خرید اینترنتی مواد نفتی
 • خریداینترنتی شرکت نفت
 • خریداینترنتی بنزین

10 نظر برای شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران

 1. مهندس حاتمی
  مهر ۳۰, ۱۳۹۳

  تامین کننده تجهیزات جایگاه های سوخت پنپ بنزین در سراسر کشور
  ۰۹۳۶۵۱۳۹۷۲۶

  رتبه دهید: Thumb up 0 Thumb down 0

 2. محمد
  خرداد ۱۰, ۱۳۹۳

  اینجانب نیاز به ۱۰۰ تن پارافین پ دو دهم
  ۱۰۰ تن پارافین پنج در هزار
  ۱۰۰ تن اپوکسی E01
  ۱۰۰ تن اپوکسی E06
  در ماه
  و ۵۰۰ هزار لیتر گازوییل در هفته برای صادر به کشور همسایه دارم.
  لطفا راهنمایی کنید. ۰۹۱۲۸۶۰۳۵۵۶

  رتبه دهید: Thumb up 0 Thumb down 0

 3. مهندس راد
  بهمن ۱۴, ۱۳۹۲

  انجام مشاوره در خصوص پروژه های نفت و گاز و پتروشیمی. وانجام فاینانس پروژه ها. ۰۹۱۰۰۶۳۷۹۶۳

  رتبه دهید: Thumb up 0 Thumb down 0

 4. محمد سبحانی
  دی ۱۷, ۱۳۹۲

  با سلام
  احترما اینجاب آماده خرید۲۰۰۰ تن گازوئیل d2 می باشم لذا از کلیه همکاران درخواست همکاری های لازم را دارم و پیشاپیش از زحمات شما کمال تشکر را دارم. سبحانی(۰۹۱۵۵۶۲۸۰۷۹)

  رتبه دهید: Thumb up 0 Thumb down 1

 5. Samani
  دی ۹, ۱۳۹۲

  Dear Mr/Mrs
  I need to know price with loading per ton from …. to Nordoz boarder line Armenistan

  Gasoline :
  Flashpoint 68 /T 3000 Tone monthly
  Flashpoint 45 or 48 0r 50 /T 3000 Tone monthly
  No flashpoint /T 3000 Tone monthly
  .
  can you email for me your price
  Best regards

  رتبه دهید: Thumb up 0 Thumb down 0

 6. با سلام شرکت تجاری پیشرو اماده خرید گازوییل d2 ایران درطی ۱۲ ماه جاری به مقدار ماهیانه ۱۰۰۰ تن میباشد لزا از شما همکاران گرامی درخواست همکاری های لازم را داریم . با تشکر (من الاهه توفیق) ۰۹۱۹۱۵۹۹۱۱۸ اقای عزتی

  رتبه دهید: Thumb up 0 Thumb down 1

 7. یادپر
  شهریور ۷, ۱۳۹۲

  با سلام
  احتراماً بنده نیاز به مقدار ۱۰۰٫۰۰۰ MT مازوت (mazut 100 درماه) و (D2 100.000MT در سال) را جهت صادر به کشورهای اروپایی از جمله آلمان دارم لذا خواهشمنداست با توجه به اینکه شرکتهای اروپایی تاکنون از کشورهایی نظیر هند اقدام به تهیه مواد مورد نیاز می نمودند نحوه تهیه و صادر نمودن و یا تهیه مواد مورد نیاز را اعلام نمائید.

  با تشکر ۰۹۳۹۳۸۶۷۲۹۲

  رتبه دهید: Thumb up 2 Thumb down 2

 8. آفرین زاده
  تیر ۱۶, ۱۳۹۲

  با سلام
  لطفا در صورت امکان برآورد ریز هزینه های ( یا خلاصه جزئیات ) اجرای جایگاه سوخت با ۴ نازل ( ۲ تا بنزین ۱ سوپر ۱ گازوئیل ) برایم ارسال فرمائید .
  با تشکر

  رتبه دهید: Thumb up 1 Thumb down 1

 9. ایمان DNHGID
  خرداد ۱۹, ۱۳۹۲

  سلام.
  چگونگی تعیین سهمیه نفتگاز شرکتهای پیمانکاری خاکبرداری و عمرانی رو تئضیح بدین.ممنون

  رتبه دهید: Thumb up 0 Thumb down 2

 10. پدرام قانعی پور
  فروردین ۷, ۱۳۹۲

  با سلام
  لطفا در رابطه با الزامات و استاندارد لازم جهت تجهیزات قابل استفاده الکترونیک در جایگاه های سوخت راهنمایی نمایید.

  ( کارت های ار اف ای دی کنتاکت لس )

  ۰۹۱۳۳۲۷۴۸۶۷

  رتبه دهید: Thumb up 1 Thumb down 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>