صفحه اصلی » بانک شرکت ها » شرکت های ایرانی » الف تا ی » شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران
در حال مشاهده اطلاعات شرکت :
شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران
جستجو در شرکت ها :

شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران

آدرس:
خیابان سپهبد قرنی نرسیده به سپند شماره 194 صندوق پستی : 95913-15989
تلفن گویا : 66150000 – 88900091,92
پست الکترونیکی : p_relation@ioptc.com
اطلاعات :66150389
دفتر مدير عامل: 66150007
آقای ايزدی
دفتر مدير خط لوله:66150012 – 66150013
آقای جعفری نسب
دفتر مدير مخابرات :66150022
آقای پيشاهنگ
دفتر مدير برنامه ريزی و کنترل:66150029
آقای دهقانفر
دفتر مدير تدارکات:66150031
آقای مدنی زادگان
دفتر رئيس روابط عمومی:66150060
آقاي سالمي
وب سايت: www.ioptc.org

تاریخچه شرکت کمينه

تاريخچه

از آغاز پيدايش صنعت نفت، حمل نفت‌خام از محل استخراج تا مراكز تصفيه و از پالايشگاه‌ها تا مراكز مصرف با توجه به تكنولوژي روز، به كمك وسايل متنوعي انجام مي‌شد، در روزگاري از حيوانات باركش و بشكه استفاده مي‌شد تا اينكه وسائط نقليه موتوري، كاميون، كشتي و راه‌آهن جاي آنها را گرفتند. در ابتدا نفت آسان و ارزان به دست نمي‌آمد. به علت خرابي راه‌ها و انواع مشكلات، توزيع آن بسيار محدود بود. با گذشت زمان و توسعه صنعت نفت، مصرف زياد شده و با گسترش صنايع فرآورده‌هاي نفتي پايه فعاليت‌ها شدند.

تلاش انسان براي يافتن وسيله حمل ساده‌تر و ارزان‌تر نفت‌خام، روز به روز بيشتر مي‌شد تا سرانجام بشر با نيروي دانش و بينش خود بهترين راه را براي انتقال اين جوهرسيال يافت.

اولين خط لوله نفت 143 سال پيش در جهان ساخته شد. كاربري بالا با حداقل هزينه، خطوط لوله نفت را به سرعت در ميان كشورهاي توليد كننده و مصرف كننده مواد نفتي متداول كرد و به اين ترتيب موقعيت خط لوله به عنوان مناسب‌ترين وسيله حمل نفت‌خام در دنيا تثبيت شد.

در ايران

نفت براي اولين بار در سال 1304 شمسي به بازار ايران عرضه شد. مصرف نفت كشور – به جز استان‌هاي شمالي كه نفت آن از كشور شوروي تأمين مي‌شد- حدود 12400 متر مكعب در سال بود. تا سال 1318 كه ورود نفت محصول از خارج كشور قطع شد و مصرف نفت به 250 هزار متر مكعب در سال رسيد .

احداث جاده‌ها، راه‌اندازي راه‌آهن سراسري، آساني مصرف و قيمت مناسب نفت باعث شدند تا  به تدريج نفت جايگزين هيزم و ذغال در زندگي مردم ايران شود.

ازدياد مصرف فرآورده‌هاي نفتي، آگاهي از مناسب بودن اين مواد براي مصارف مختلف و ايجاد صنايع بزرگ و كوچك، نقش پخش و توزيع مواد نفتي را  حساس‌تر كرد. وابستگي صنعتي، اجتماعي و اقتصادي به مواد نفتي به  مرحله‌اي رسيد كه در سال 1332  شمسي نياز به تأمين مصرف استان‌هاي شمالي و مركزي كشور از راه مناسب و مطمئن احساس شد. از مدتها قبل روشن شده بود كه وسائط مختلف حمل و نقل فرآورده‌هاي نفتي اعم از نفتكش‌ها و مخزن‌دارهاي راه‌آهن -با توجه به حجم نيازها و گسترش روز افزون تقاضا- در آينده  وسايل قابل اطميناني نخواهند بود. به دنبال گسترش وسائط موتوري، پيشرفت‌هاي صنعتي، بالا رفتن سطح زندگي مردم و  عادت به مصرف سوخت تصميم به احداث خطوط لوله براي حمل مواد نفتي وارد مراحل جدي‌تر شد.

بنابراين احداث خط لوله، امكان تأمين مقدار پيش‌بيني شده مواد نفتي را به طور اطمينان بخشي ميسر مي‌ساخت. تلاش پيگير آغاز شد. اولين ثمره آن، نخستين خط لوله سراسري ايران بود كه با ظرفيت 100 هزار بشكه در روز در مهرماه 1336 آغاز به كار كرد.

فاتح جديد حمل و نقل فرآورده‌هاي نفتي نقاط مركزي، شمال و شرق كشور را در نورديد. افزايش مصرف فرآورده‌هاي نفتي در ناحيه مركزي چنان سريع بود كه پالايشگاه تهران ساخته شد و شروع به كار كرد و در سال 1344 به منظور تأمين نفت‌خام مورد نياز پالايشگاه تهران خط لوله‌اي به طول 754 كيلومتر احداث شد.

خطوط لوله ري- قزوين- رشت، ري- شاهرود- مشهد خطوطي بودند كه به تدريج ساخته شده و كار انتقال فرآورده‌هاي نفتي را انجام دادند.

در زمان شروع، تكنولوژي خطوط لوله براي كشورمان بسيار جديد بود به طوري‌كه اين تكنولوژي از نظر علمي حداقل 50 سال از سطح علمي دانشگاه‌هاي كشور جلوتر بود. مرارت‌هاي بسيار و فداكاري‌هاي بي‌شماري انجام شد تا متخصصين و كاركنان ايراني توانستند خود عهده‌دار احداث خطوط لوله، بهره‌برداري و انجام امور تعميراتي شوند.

حالا پس از گذشت 50 سال از آن روزها، خطوط لوله چنان ابعاد گسترده‌اي يافته‌اند كه در حوزه مديريت، امور خطوط لوله و مخابرات نفت ايران، شريان اصلي سوخت‌رساني به تمام كشور  و يكي از حساس‌ترين مسئوليت‌ها را بر عهده دارد.

ادارات ستادي اين مديريت متشكل از معاونت‌هاي بهره‌برداري، فني، مالي و اداري و ساير واحدهاي مربوطه در تهران مستقر هستند و قسمت‌هاي عملياتي در 11 منطقه در سراسر كشور پراكنده‌اند.  14 هزار كيلومتر خطوط لوله از قطر 4 اينچ تا 32 اينچ در49 مسير،110 مركز انتقال، 56 تاسيسات و 9 ايستگاه فشارشكن در گذرند و با صلابت و اطمينان سوخت‌رساني به ميهن عزيزمان را عهده دارند.

نگاهي كوتاه به تاريخ خطوط لوله در ايران

سال 1290، احداث ساختمان اوليه خط لوله از مسجد سليمان به آبادان به پايان رسيد.

سال 1300، خط لوله ديگري به قطر 30 سانتيمتر از مسجد سليمان به آبادان كشيده شد.

سال 1309، خط لوله‌اي از هفتكل به كوت عبدا…  اهوازكشيده شد.

سال 1314، چهارمين خط لوله به قطر 3 اينچ و به طول 220 كيلومتر در مسير نفت شهر – كرمانشاه احداث شد.

سال 1318، اولين خط لوله نفت تصفيه شده با كمك مهندسين ايراني بين آبادان و اهواز به قطر 4 اينچ و با يك مركز انتقال نفت به ظرفيت يكصد هزار تن در سال احداث شد. طول اين خط لوله 121 كيلومتربود.

سال 1319 خط لوله بين گچساران، آبادان به طول 264 كيلومتر و قطر 5/30 سانتي‌متر احداث شد.

سال 1323، دومين خط لوله به قطر 6 اينچ به طول 121 كيلومتر و ظرفيت 250 تن به موازات لوله قبلي بين آبادان و اهواز كشيده شد.

سال 1326 خط لوله به قطر5/30-5/25 سانتي‌متر بين لالي و مسجد سليمان ايجاد و به خط لوله مسجد سليمان متصل و مورد بهره‌برداري قرار گرفت.

سال 1335 خط لوله  10 اينچ اهواز – ازنا به طول 428 كيلومتر احداث شد.

سال 1336 خط لوله مذكور به طول 822 كيلومتر شامل پنج مركز انتقال و تقويت فشار در مسير اهواز – ري آماده بهره‌برداري شد .همچنين در اين سال خط لوله 6 اينچ ازنا – اصفهان مورد بهره‌برداري قرار گرفت.

سال 1337 احداث خط لوله 6 و 8 اينچ تهران – قزوين – رشت آغاز شد.

سال 1339 خط لوله 8 اينچ ري – قزوين مورد بهره‌برداري قرار گرفت.

سال 1340 خط لوله 8 اينچ ري – شاهرود – مشهد افتتاح شد.


اخذ گواهينامه هاي بين المللي
دانش و تجربه متخصصين و كاركنان اين شركت در تمام زمينه هاي مربوط موجب شده اين شركت، مطابق با استانداردهاي بين المللي و تكنولوژي روز جهان در جهت آباداني و پيشرفت كشور گام بردارد. در اين راستا اخذ گواهينامه هاي استاندارد از شركت DQS و IQNET به شرح ذيل ، در تمام سايتهاي مناطق تابعه از جمله مراكز انتقال نفت ، تأسيسات ، ايستگاههاي مخابراتي ، و حفاظت از زنگ با توجه به پراكندگي آنها در گسترة ميهن اسلامي ، به عنوان يكي از افتخارات اين شركت، حائز اهميت است :
-مميزي موفقيت آميز استاندارد كيفيت مديريت ” ISO9001 ” در كليه مناطق تابعه و صدور گواهينامه مربوط از طريق شركت DQS .
-مميزي موفقيت آميز استاندارد حفظ محيط زيست” ISO14000 ” در 9 منطقه عملياتي و صدور گواهينامه مربوط از طريق شركت DQS .
-مميزي نهايي و تاييد مديريت استاندارد ايمني و بهداشت حرفه اي محيط كار” OHSAS-18001 ” در 8منطقه عملياتي و صدور گواهينامه مربوط .
-مميزي نهايي و تائيد استاندارد يكپارچه نمودن سيستم ” I.M.S “در 8 منطقه عملياتي و صدور گواهينامه مربوط .
ضمناً شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران به عنوان يكي از شركتهاي برتر در استقرار سيستمهاي مديريتي در سطح كشور ، موفق به دريافت تنديس جايزه DQS در چهارمين سمينار مديريت كيفيت جامع T . Q. M شده است.

کلمات جستجو شده: شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران, شرکت خطوط لوله ومخابرات نفت ایران, شرکت خطوط لوله و مخابرات, استخدامی شرکت نفت شاهرود, سایت شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران

جهت پیوستن به کانال تگرام ما اینجا کلیک کنید.

+ ثبت اطلاعات شرکت شما

شرکت های مرتبط

4 نظر برای شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران

 1. صادق حاتمی
  مرداد ۴, ۱۳۹۶

  باسلام خدمت تمامی مسئولین ومدیران شایسته احتراما بدین وسیله به استحضار میرساند شرکت حمل ونقل صداقت بار باچندین سال سابقه درخشان درعرصه پهناور حمل ونقل جادهای به صورت دربستی وخرده بار ازمبدأ تهران وحومه به تمام نقاط کشور وجزایر بویژه استانهای فارس-عسلویه-کنگان- ماهشهر-هرمزگان وسیستان وبلوچستان با انواع ماشینهای باری سبک وسنگین به صورت شبانه روزی وتا سقف ۱۰۰ ملیون بیمه رایگان آمادگی خودرا جهت عهده دار شدن حمل کالاهای شمااعلام میدارد.

  ۰۲۱۵۵۹۲۳۳۲۴ ۰۲۱۵۵۹۲۳۳۴۱
  ۰۲۱۵۵۹۲۳۳۸۱ ۰۲۱۵۵۹۲۵۵۲۴
  ۰۲۱۵۵۹۲۳۳۴۱ ۰۲۱۵۵۹۲۳۳۷۸
  ۰۲۱۵۵۱۸۵۹۱۲ ۰۲۱۵۵۱۸۵۹۱۳
  ۰۲۱۵۵۱۸۵۹۱۴ ۰۲۱۵۵۳۵۱۹۱۳
  ۰۲۱۵۵۳۵۱۹۱۴ ۰۲۱۵۵۹۲۷۰۵۵
  ۰۲۱۵۵۹۲۷۰۴۳ ۰۲۱۵۵۹۲۷۰۶۱
  ۰۲۱۵۵۹۲۷۰۲۵ ۰۲۱۵۵۹۲۷۰۳۲
  ۰۹۱۲۲۲۵۱۲۴۸ حاج حسین کریمی
  ۰۹۱۲۲۲۸۴۴۱۰ حاج حسن کریمی
  ۰۹۱۲۴۰۴۱۸۷۶ حاج عباس کریمی
  ۰۹۱۹۳۰۰۲۶۱۷ حاج ابوالفضل کریمی
  http://Www.hk110.ir

  آدرس: جاده ساوه کیلومتر ۲۲ پایانه حمل کالای استان تهران غرفه۳۷٫

  گاراژ و بارانداز : تهران شوش نبش چهاراه دروازه غار گاراژ صداقت.

 2. شرکت مهندسی نیرو ژنراتور ارائه دهنده خدمات تعمیر و بازسازی انواع الکتروموتورهای AC و DC و ضد انفجار، ژنراتور، مگنت، اسلیپ رینگ و … با استفاده از بهترین متریال روز دنیا آماده همکاری با کلیه ارگانها و شرکتهای دولتی و خصوصی با کمترین هزینه و بهترین کیفیت و سریعترین زمان ممکن
  همدان – شهرک صنعتی بوعلی – بلوار یکم خ دهم پلاک ۴۴۳
  تلفن : ۰۸۱-۳۴۳۸۳۵۳۹-۴۰
  ۰۹۱۸۳۱۳۵۵۴۲

 3. احمد رستمی
  تیر ۱۹, ۱۳۹۵

  با سلام و احترام
  از سایت شما بازدید بعمل امد و عالی بود …
  هر همکاری در اهواز داشتید من در خدمت شما هستم ….
  ۰۹۱۶۳۱۴۹۲۷۵ رستمی

 4. تورج ملک پور
  تیر ۲۱, ۱۳۹۲

  بورینگ وپرس افقی ,پایپ جکینگ ,لوله رانی, عبورهرنوع لوله های گاز – اب و کابلهای مخابرات و برق از زیر جاده ,اتوبان ,… بدون تخریب جادها در تمام نقاط کشور,
  با نازلترین قیمت
  ( بورینگ وپرس افقی سهند مراغه )
  دفتر فنی و پیمانکاری پرس افقی سهندمراغه – با مدیریت ملک پور
  09149206113-09149218135

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *