شرکت کیمیا سازان پرگاس

بدضعیفمتوسطخوبعالی (بدون رتبه)
Loading...

آدرس: تهران – بازار آهن شادآباد – انتهای خیابان هفده شهریور – خیابان جوشن – کوچه پنجم شرقی پلاک ۱۱

تلفن: ۶۶۷۹۵۱۸۲

تلفکس: ۶۶۷۹۵۱۸۲

ایمیل: [email protected]

درباره ما
شرکت کیمیا سازان پرگاس با هدف برآورده سازی نیاز صنایع نفت، گاز، پتروشیمی ونیروگاهی کشور و جلوگیری از خروج ارز و اشتغال زایی تاسیس گردیده است.
عمده فعالیت این شرکت شامل خدمات بازسازی بر روی انواع شیرهای صنعتی اعم از شیر توپی (Ball Valve)، شیر سماوری (Plug Valve)، شیرهای ایمنی (Safety Valve)، شیرهای کنترلی (Control Valve)، شیرهای سرچاهی (Well Head)، شیرهای دروازه ای (Gate Valve)، شیر بشقابی (Globe Valve)، شیر یکطرفه (Check Valve)، شیرهای پروانه‌ای (Butterfly Valve) و… براساس استانداردهای بین المللی تعمیر و ساخت شیرها می­باشد.
همچنین به جهت اطمینان خاطر مشتریان و بازرسین از کیفیت شیرها و تجهیزاتی که از بازار داخل خرید و فروش می­شوند، این شرکت خدمات تست هیدرواستاتیک را بر اساس استانداردهای بین المللی و در صورت درخواست در حضور بازرسین محترم انجام داده و برای شیرهای فوق گواهینامه مورد تایید صادر می­نماید.
گواهینامه­های صادره، از سوی شرکتهای معتبر بازرسی دارای صلاحیت وتاییدیه از موسسه استاندارد ارایه می­گردند.
پرسنل شرکت کمیا سازان پرگاس سالها در شرکتهای ساخت و تعمیر شیرهای صنعتی از جمله مرکز بازسازی شیرهای صنعتی (شرکت صنایع تجهیزات نفت)، شرکت گسترش شیرسازی، شرکت تهران سوفا و همچنین شرکتهای بازرسی فنی مانند RWTUV و ۲R Inspection و… فعالیت نموده و دارای تجربه مرتبط با این صنعت می­باشند.
همچنین کادر فنی شرکت علاوه بر امور فوق، نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه شیرهای صنعتی ازجمله کاربرد آنها، متریال مورد استفاده، استانداردهای ساخت و تعمیر،استانداردهای تست و بازرسی وهمچنین انبارش و نگهداری آنها از طریق شرکتهای معتبر آموزشی ازجمله فراگستران اقدام نموده‌اند.
لذا با توانمندیهای بالقوه و بالفعل موجود، شرکت کیمیاسازان پرگاس توانایی خدمت رسانی به نهادهای وابسته به وزارت نفت و نیرو، شرکتهای بازرگانی، بازرسی، پیمانکاری و تامین کنندگان نفت گاز و پتروشیمی را دارا می­باشد.

تعمیرات تخصصی

علیرغم جوان بودن صنعت بازسازی شیر در سطح کشور، این صنعت فراز و نشیبهای بسیاری را طی نموده است. با توجه به دیدگاه مشتریان و مصرف کنندگان نهایی و تاکید آنها به ایمن بودن تجهیزات مورد مصرف و سهولت در استفاده،‌ پرسنل شرکت کیمیا سازان پرگاس این مسئولیت خطیر را با رعایت کردن استانداردهای بین المللی ساخت و تعمیر شیرها، در جهت بازسازی با کیفیت برای مشتری را بعهده دارند. مسلما فعالیت تعمیر و بازسازی شیرها نه تنها از سرمایه ملی محافظت می نماید، بلکه باعث جلوگیری از خروج ارز میگردد. لذا لزوم تدوین فن آوری بازسازی بر اساس استانداردهای معتبر جهانی، استناد بر تجربیات و بازخورد مصرف کنندگان جهت ارتقای کیفیت و تناسب شکل و مواد تشکیل دهنده شیرها بمنظور افزایش عمر، بهینه سازی قیمت گذاری بنحوی که امر تعمیر نسبت به خرید برای مصرف کنندگان مقرون به صرفه باشد و … در راس شاخصهای کاری این شرکت میباشد و همه موارد فوق برای نخستین بار در سطح کشور توسط این تیم کاری انجام پذیرفته است.

این شرکت به عنوان مجموعه تخصصی بازسازی شیرهای صنعتی به شرح ذیل:

.Ball Valves –

.Floating

.Trunnion Mounted

.Top Entry

.Metal Seated

.Gate Valves –

.Through Conduit

.Knife Valves

.Plug Valves –

.Standard Type

.Pressure Balance

.Check Valves –

.Swing Type

.Dual Plate

.Globe Valves –

.Safety & Relief Valves –

.Control Valves –

را در سایزها و کلاسهای فشاری مختلف دارا بوده و به پشتوانه تجارب ارزنده کادر فنی و متخصص خود که حاصل سالها حضور مستمر ایشان در مراکز تعمیر و خطوط تولید انواع شیرهای صنعتی می‌باشد، آمادگی همکاری با شرکتهای تابعه نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاهی، صنایع شیمیایی، صنایع غذایی و کشت و صنعت (نیشکر) و صنایع کاغذ سازی را اعلام می‌دارد.

خدمات تست هیدرو استاتیک

تست هیدرو استاتیک شیرها، بعنوان یکی از خدمات ارزنده شرکت به مشتریان محترم عرضه می­گردد. کارگاه شرکت کیمیا سازان پرگاس دارای امکانات مناسب برای تستهای فشاری تعریف شده بر اساس استانداردهای بین المللی برای انواع شیرآلات صنعتی را دارا می­باشد.

بسته به نیاز مشتریان، تست شیرها با تعیین وقت قبلی می­تواند در حضور بازرسین آنها، کارفرمایان و یا بازرسین شخص ثالث صورت پذیرد. همچنین امکان تست بدون حضور نمایندگان نیز انجام پذیر است. در هر دو حالت، گواهینامه تست (با تایید شرکت بازرسی فنی ۲R) به مشتریان ارائه خواهد گردید.

ساخت قطعات یدکی و اصلی

بسیاری از شیرهای مورد مصرف در صنعت نفت و گاز، بعلت از بین رفتن یا فقدان یک یا چند قطعه از کار افتاده و مورد مصرف قرار نمی‌گیرند. همچنین گاهی دیده شده در سفارش خرید خارجی صورت گرفته، قطعه یدکی لحاظ نشده است. این قطعات می‌توانند قطعات یدکی مانند پکینگ، گسکت، اورینگ و گریسخور بوده و یا قطعات اصلی شیر مانند استم (Stem)، مجرا بند (Closure Member)شامل توپی (Ball)، ‌دیسک (Disc)، پلاگ (Plug)، بکسیت (Back Seat)، گلند (Gland) و … باشند.

تولید قطعات یدکی و اصلی شیرهای صنعتی در شرکت کیمیا سازان پرگاس به یکی از سه طریق زیر امکان پذیر است.

۱- با استفاده از نمونه فرسوده مهندسی معکوس در صورتیکه قطعه موجود باشد.

۲- با استفاده از نقشه ارائه شده توسط کارفرما در صورتیکه قطعه موجود نبوده یا قطعه بر روی شیر در حال انجام فعالیت است و نقشه آن از قبل تهیه شده است.

۳- با استفاده از قطعات دیگر شیر در صورتیکه قطعه کاملا از بین رفته باشد و یا مفقود شده باشد.

بدیهی است که در طراحی قطعه، مواردی از قبیل متریال، تلرانس، صافی سطح، خواص فیزیکی و مکانیکی و … نیز به موارد فوق اضافه شده و الزامات استانداردهای ساخت و یا تعمیر در این خصوص لحاظ می‌گردند.

نصب ادوات جانبی و اصلاحات

در اغلب موارد شیرهایی که در بازار وجود دارند و یا پس از تولید به دست مصرف کننده می‌رسند، به همان صورت مورد استفاده نمی‌توانند قرار گیرند و باید تغییراتی بر روی آنها صورت پذیرد، تا مناسب برای کاربرد خاص باشند. این تغییرات می‌توانند بعلل گوناگونی از جمله کمیابی در بازار، خاص بودن شیر مورد مصرف،‌ کم مصرف بودن شیر مورد تقاضا که باعث عدم صرفه اقتصادی برای تولید کنندگان می‌گردد و … باشد. از مهمترین این اصلاحات می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

– نصب گیربکس، انواع عملگر (Actuator) و تنظیمات آنها.

– کوتاه یا بلند کردن استم.

– سند بلاست و رنگ.

– رفع عیوب ریخته گری.

– انجام تستهای غیر مخرب PT و RT.

– بررسی بر الزامات NACE MR 0175 و ارتقای شیر به رعایت الزامات آن در صورت امکان.

– تعویض اورینگها،‌ پکینگهای آببندی و گسکتها.

– تعویض تریم شیر.

– اصلاح End Connection.

– تزریق گریسهای روانکار و آببند کننده.

خدمات فوق می‌توانند در کارگاه شرکت کیمیا سازان پرگاس بنا به سفارش مشتری و لحاظ نمودن استانداردهای نفت و گاز و پتروشیمی صورت پذیرند.

در پایان متذکر می‌شود کلیه موارد فوق باید با در نظر گرفتن استانداردهای ساخت و بازرسی شیرها صورت می‌پذیرد و در صورتیکه خواسته مشتری متناقض با استاندارد باشد، با استناد به استاندارد مرجع موارد به ایشان اعلام می‌گردد.

مشاوره و آموزش

کمبود یا عدم اطلاعات فنی در اغلب واحدهای بازرگانی شرکتها باعث شده که هزینه‌های مستقیم و یا غیر مستقیم سنگینی پرداخت نمایند.

علت این خسارتها می‌توانند ناقص یا ضعیف بودن اطلاعات مربوط به سفارش، ‌عدم توجه کافی فروشندگان به تمامی موارد درخواست مشتری، اخذ نمایندگی و یا معامله تجاری با یک شرکت تولید کننده با محصولات کم کیفیت، توجه یک جانبه به قیمت کالا و حذف پارامتر کیفیت، عدم توجه به الزامات استاندارد، خدمات پس از فروش ضعیف و … را نام برد.

عدم توجه به موارد فوق باعث ضرر و زیانهایی چون واردات کالای کم کیفیت، مردود شدن کالای فروشنده،‌ عملکرد ناقص شیر و کارایی پایین آن،‌ ایجاد اختلاف و عدم اعتماد بین خریدار و فروشنده،‌ اتلاف مواد نفتی و پتروشیمی به هنگام تولید و ضربه به سرمایه ملی و همچنین صورت گرفتن حوادث ناگوار مانند انفجار و … می‌گردد.

به منظور جلوگیری از بروز هرکدام از خسارتهای فوق، کیمیا سازان پرگاس ارائه خدمات ذیل را در برنامه‌های فعالیتی خود گنجانیده و می‌تواند راهنمای مشتریان عزیز باشد:

– اطلاعات فنی اساسی و مورد نیاز برای سفارش گذاری.

– بررسی مدارک خرید و سفارش.

– مقایسه مشخصات کالای ارائه شده با سفارش یا درخواست.

– بازرسیهای مورد نیاز شیرها (بازرسی چشمی، تستهای هیدرو استاتیک، بازرسی متریال و …)

– ارزیابی تولیدکنندگان شیر (داخلی و یا خارجی)شامل ارزیابی فنی واحدهای مختلف، تکنولوژی، ماشین آلات، نقشه‌ها، روشهای تولید و … .

– انجام آزمایشهای غیر مخرب و اعلام نتایج آنها.

– برگزاری دوره‌های آموزشی مربوط به شیرهای صنعتی.

ژل روان کننده شیرهای صنعتی

هنگامی که شیری عملکرد مناسبی نداشته باشد (به سختی باز و بسته شود یا دارای نشتی از سیت باشد)، اولین راه حل، تمیزکاری داخل آن و تزریق مواد روانکار یا آببند کننده به داخل آن است. گریسهای کهنه و رسوبات سیال سرویس باعث جام شدن یا افزایش گشتاور مخصوصا در شیرهای توپی (BALL VALVE)، شیرهای سماوری (PLUG VALVE) و شیرهای دروازه‌ای خطوط لوله (THROUGH CONDUIT GATE VALVE) می‌گردد. ژل تمیز کننده داخلی شیرآلات (CG 100) با بهره گیری از فن‌ آوری نانو، قابلیت تمیزکاری داخل شیرها از گریسهای خشک شده قبلی و رسوبات ناخواسته را داشته و از آسیب دیدگی شیر جلوگیری نموده و باعث کاهش گشتاور شیرها می‌گردد. این ماده هیچ اثری بر روی قطعات فلزی و غیر فلزی شیرها و اکثر سیالات بویژه ترکیبات هیدروکربنی (بغیر از اکسیژن) رانداشته و براحتی توسط گریس پمپ از محل تزریق گریس بر روی شیرها برای روانکاری آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محلول قابلیت استفاده برای شیرهای توپی، سماوری و دروازه‌ای تروکاندوییت را دارا می‌باشد.

نوشته های مرتبط

3 نظر برای شرکت کیمیا سازان پرگاس

 1. شرکت ایمن یار
  مهر ۱۹, ۱۳۹۴

  حضورمحترم مدیرعامل شرکت کیمیا سازان پرگاس با سلام بنده یک کارگاه ریخته گری و تراشکاری کوچک واقع در استان البرزسه راه نظراباد دارم ومدت ۶ماه هم است که بیکارم تخصص این شرکت بیشتر درزمینه قطعات واتصالات اتش نشانی بوده وکارهای ریخته گری وتراش کاری رابا بهترین کیفیت انجام میدهم بنابر این خوشحال میشوم اگربه اندازه کوچکی هم من برای شرکت بزرگ شما کاری انجام دهم با تشکر۰۹۱۲۶۶۳۵۱۳۷

  رتبه دهید: Thumb up 1 Thumb down 0

 2. شرکت شایان تجهیز انرژی
  مهر ۶, ۱۳۹۴

  تامین تجهیز پروژه های نفت و گاز و پتروشیمی در زمینه Ball valve & Pressure relief valve با مارک معتبر اروپایی

  رتبه دهید: Thumb up 0 Thumb down 0

 3. بهاره ایزدی
  خرداد ۱۷, ۱۳۹۴

  با عرض سلام و خسته نباشید.اینجانب بهاره ایزدی فارغ التحصیل رشته مهندسی مواد در مقطع کارشناسی ارشد در گرایش شناسایی و انتخاب مواد مهندسی با معدل بالای ۱۸٫۸۳از دانشگاه سراسری بوعلی سینا همدان میباشم.دارای مقالات ISI و علمی پژوهشی در زمینه خوردگی فولادهای زنگ نزن آستنیتی هستم.به امید همکاری

  رتبه دهید: Thumb up 0 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *